نصب برنامه‌های گوشی آیفون بدون اپ استور

نصب برنامه‌های گوشی آیفون
زمان مطالعه مطلب ۶ دقیقه

نصب برنامه‌های گوشی آیفون بدون اپ استور یک امکان فوق‌العاده است که دارندگان گوشی‌های این برند محبوب می‌توانند از آن استفاده کنند. آنچه موجب گردیده برای دسترسی به این مارکت و برنامه‌های آن با محدودیت‌هایی مواجه باشیم، تمهیدات امنیتی و همچنین تحریم‌ها و مشکلات ناشی از آن است و بدین شکل، امکان برخورداری از برخی خدمات کمپانی اپل برای کاربران به‌ویژه در کشورمان وجود ندارد. همین امر منجر به بروز مشکلات و نارضایتی‌هایی برای دارندگان گوشی‌های آیفون جهت استفاده از خدمات اپ استور گردیده و آن‌ها به‌راحتی نمی‌توانند از قابلیت‌ها و امکانات موردنیاز‌شان استفاده کنند. اما نگران نباشید زیرا به‌ رغم تحمیل محدودیت‌های شرکت اپل به‌ویژه برای کاربرانی با IP ایران، باز‌هم راهکار‌هایی برای دور زدن و استفاده از اپلیکیشن‌های این فروشگاه وجود دارد. بنابراین در صورتی‌که شما نیز با چنین مشکلاتی مواجه هستید، توصیه می‌کنیم با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. چرا‌که قصد داریم در این پست اپل کمپلکس به بررسی روش نصب برنامه‌های گوشی آیفون بدون اپ استور بپردازیم.

 

نصب برنامه با جیلبریک کردن آیفون

جیلبریک Jailbreak) ) یکی از راهکارهای نصب برنامه روی گوشی‌های آیفون بدون نیاز به اپ استور است. این کار موجب کاهش محدودیت‌هایی خواهد شد که ناقض قواعد کمپانی اپل هستند. چرا‌که نصب اپلیکیشن یا بازی روی این نوع گوشی‌ها، مستلزم پشت سر گذاشتن یکسری مراحل و دریافت برخی مجوز‌ها است.  در‌واقع همان‌طور که اشاره شد، بعضی از برنامه‌ها به دلایل امنیتی و غیره، قابل‌نصب نیستند و برای استفاده از آن‌ها نمی‌توان به اپ استور مراجعه کرد و دسترسی به آن‌ها توسط سایت‌ها و برنامه‌ها دیگر امکان‌پذیر خواهد بود.

جیلبریک روشی است که شباهت زیادی به روت کردن در سیستم‌عامل اندروید دارد و با استفاده از آن، دست کاربر برای نصب برنامه‌های گوشی آیفون بدون اپ استور باز خواهد بود. اما انجام آن چندان هم بدون ریسک نبوده و پیامد‌های احتمالی را باید در نظر داشت. به‌طوری‌که علاوه‌بر ابطال گارانتی، عدم به‌روزرسانی دستگاه از طریق روش‌های معمول و همچنین آسیب‌های ناشی از مشکلات امنیتی نیز از عواقب جیلبریک کردن است.

با این توضیحات می‌توان دریافت که اپل به‌طور جدی مخالف جیلبریک کردن گوشی بوده و از هر راهی در پی مقابله با آن است که تا حدی هم توانسته به این هدف نزدیک شود. تا جایی که اکنون کمتر کسی حاضر به پذیرفتن خطرات احتمالی انجام این کار است و ما نیز انجام آن را به مخاطبان خود پیشنهاد نمی‌کنیم. اما در صورتی‌که قبلاً این کار را انجام داده‌اید، می‌توانید برای نصب برنامه‌های گوشی آیفون بدون اپ استور از cydia استفاده کنید.

 

نصب برنامه روی آیفون بدون جیلبریک

همان‌طور که صحبت شد، جیلبریک کردن گوشی یکی از ترفند‌های دور زدن محدودیت‌های اپل به شمار می‌رود که در حال حاضر، کمتر کسی از آن استفاده می‌کند. در صورتی‌که به دنبال یک راهکار دیگر برای سایدلود برنامه‌ها در آیفون هستید به شما ابزار AltStore را توصیه می‌کنیم. در‌واقع می‌توان آن را بهترین جایگزین برای اپ استور در سیستم‌عامل  iOSدانست که از امنیت بالایی هم برخوردار است و یک روش بسیار مطمئن برای دانلود برنامه و بازی به‌حساب می‌آید. به‌طوری‌که با کمک آن امکان نصب هم‌زمان سه برنامه توسط یک اپل آی‌دی وجود دارد.

 

نحوه عملکرد ابزار AltStore

عملکرد آلت‌استور برای دریافت برنامه‌ها، مستلزم داشتن یک اپل آی‌دی و پسورد آن است و در صورتی‌که نمی‌خواهید اطلاعات اپل آی‌دی خود را در اختیار این ابزار قرار دهید، یک اکانت یک‌بارمصرف برای نصب برنامه‌های گوشی آیفون بدون اپ استور ایجاد نمایید. هر چند طبق توضیحات طراح این برنامه، اطلاعات کاربران تنها باهدف احراز هویت برای اپل فرستاده می‌شود و هیچ فرد یا سرور دیگری به این داده‌ها دسترسی نخواهد داشت. این برنامه اپل آی‌دی شما را برای اینکه بتواند راه‌اندازی شود، به ثبت می‌رساند و این کار نیازمند صدور تأییدیه‌هایی از بخش تنظیمات گوشی و فعال کردن گزینه Trust یا اعتماد است.

عملکرد AltStore مرتبط با کامپیوتری است که علاوه‌بر اپلیکیشن  AltServerکه وظیفه نصب و به‌روزرسانی برنامه‌ها را برعهده دارد، نرم‌افزار‌های دیگری مانند آیکلود و آیتیونز نیز بر روی آن اجرا و نصب‌شده باشند.

بر این اساس می‌توان استفاده از این ابزار را مستلزم پیش‌نیاز‌هایی دانست که عبارتند از:

  • برنامه همراه AltServer
  • یک سیستم کامپیوتری ویندوزی یا مک
  • نرم‌افزار‌های آی کلود و آیتیونز
  • اپل آی‌دی
  • وجود یک کابل لایتنینگ

نصب برنامه‌های گوشی آیفون

روش نصب ابزار Altstore

در بخش قبل به این نکته اشاره شد که برای نصب برنامه‌های گوشی آیفون بدون اپ استور از طریق ابزار AltStore، وجود یک سیستم کامپیوتری که iTunes و iCloud بر روی آن‌ها نصب باشند، مورد‌نیاز است. البته دقت کنید که این ابزار‌ها حتماً به‌طور مستقیم از خود اپل دریافت شده باشند. اکنون بایستی ابزار AltServer را دانلود نمایید که دانلود آن تنها از طریق وب‌سایت رسمی برنامه امکان‌پذیر است. در ادامه و پس‌ از آنکه از نصب تمام این برنامه‌ها اطمینان حاصل کردید، گوشی خود را از طریق کابل لایتنینگ به سیستم کامپیوتری متصل نمایید. در این صورت، یک پیام روی گوشی نمایان می‌شود که با انتخاب عبارت  I trust  به اجرای برنامه روی گوشی خود کمک می‌کنید.

در این مرحله ابتدا AltServer و سپس  iTunesباز نمایید، سپس با کلیک روی آیکون گوشی آیفون خود و از بخش settings، با زدن بر روی گزینه  Sync with this iPhone over Wi-Fiآن را فعال نمایید.

در ادامه نصب برنامه‌های گوشی آیفون بدون اپ استور می‌توانید گوشی را از کابل متصل به کامپیوتر جدا کنید. حال از بخش نوتیفیکیشن‌های گوشی خود، بر روی آیکون AltServer کلیک نموده و روی عبارت Install AltStore بزنید. اینجا برای راه‌اندازی برنامه از شما اپل آی‌دی و پسورد خواسته می‌شود که با واردکردن آن‌ها، مراحل نصب  AltStoreروی گوشی شما به پایان می‌رسد.

 

دانلود و نصب برنامه‌های آیفون توسط AltStore

قبل از هر اقدامی، نکات و مراحلی برای سایدلود برنامه‌های آیفون از طریق آلت استور وجود دارد که بایستی ابتدا آن‌ها را به‌طور دقیق به انجام برسانید. به این صورت که از طریق Settings آیفون خود و سپس قسمت General، به VPN & Device Management وارد شوید. در این بخش اپل آی‌دی خود را در قسمت Developer App می‌بینید که با لمس کردن آن، و سپس انتخاب عبارت Trust، پیغامی برای شما نمایان می‌شود که باید همین گزینه را در آن نیز انتخاب نمایید.

فراموش نکنید که برای نصب برنامه‌های گوشی آیفون بدون اپ استور و از طریق آلت استور، تنها می‌توانید با همان شبکه‌ای اتصال برقرار کنید که رایانه با AltServer به آن متصل شده است. به این معنی که نصب یک برنامه تنها در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که از طریق AltServer تائید شده باشد.

 

اکنون طبق مراحل زیر می‌توانید نسبت به دانلود برنامه‌های موردنیاز‌تان اقدام نمایید:

۱- شما می‌توانید هر برنامه‌ای با فایل ipa را نیاز دارید روی سیستم iOS خود دانلود کنید. این فایل‌ها از طریق App Library که در آن امکان مشاهده اپلیکیشن‌های مختلف به‌ صورت دسته‌بندی‌شده وجود دارد، قابل‌دستیابی هستند و از آن جمله می‌توان به iOS Ninja اشاره کرد.

۲- پس از اتمام دانلود فایل IPA، برنامه AltStore را روی گوشی خود اجرا نمایید.

۳- در این مرحله از تب My Apps و در گوشه سمت چپ و بالای صفحه، آیکون + را انتخاب کنید تا فهرستی از لیستی از فایل‌های دریافت شده برای شما نمایان شود. اکنون می‌توانید روی فایل IPA موردنظر‌تان کلیک کنید.

۴- افراد و کاربرانی که نخستین بار از AltStore برای نصب برنامه‌های گوشی آیفون بدون اپ استور استفاده می‌کنند، باید اپل آی‌دی و گذرواژه خود را برای نصب وارد کنند.

۵- در پایان، نصب برنامه از طریق AltStore بر روی دستگاهتان آغاز می‌شود که این فرآیند احتمالاً چند دقیقه‌ای به طول می‌انجامد. فایل برنامه پس از اتمام مراحل نصب، در My Apps دیده می‌شود که از آن طریق و یا صفحه اصلی می‌توانید آن را اجرا نمایید.

 

درصد امنیت سایدلود برنامه‌های آیفون

فرآیند سایدلود اپلیکیشن‌ها در آیفون، از مراحل و فرآیند‌های متنوع و تا حدی پیچیده تشکیل‌شده و همواره تأکید اپل به کاربران خود، بر عدم انجام آن است. شاید اصلی‌ترین علت آن، تهدیدات امنیتی و آسیب‌های ناشی از آن باشد و این در حالی است که نصب برنامه‌های گوشی آیفون بدون اپ استور به‌خودی‌خود نمی‌تواند هیچ آسیبی برای دستگاه به دنبال داشته باشد. در‌واقع تنها درصورتی‌که یک بدافزار را در گوشی خود دانلود و نصب کنید، احتمال خطرساز بودن آن برای آیفون و داده‌های خصوصی شما زیاد می‌شود.

از همین‌رو در وهله نخست توصیه می‌کنیم که فایل IPA برنامه‌های موردنظر‌تان را تنها از طریق منابع مطمئن دریافت نمایید. به‌ این‌ ترتیب دستگاه شما از تخریب و اثرات منفی ناشی از ویروسی شدن یا نصب بدافزار، ایمن خواهد بود. همچنین، به‌ رغم آنکه مراحل مورداشاره در این مطلب کاملاً مطمئن و امن هستند؛ اما می‌توانید از افراد متخصص برای این کار کمک بگیرید که ما کارشناسان اپل کمپلکس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. به‌ این‌ ترتیب می‌توانید با خاطری آسوده نسبت به سایدلود برنامه‌های آیفون اقدام نمایید.

اما برای اطمینان بیشتر جهت نصب برنامه‌های گوشی آیفون بدون اپ استور بهتر است، نکات زیر را به خاطر بسپارید:

احتمال اینکه در حین اجرای مراحل فوق با ارور‌ها و مشکلاتی مواجه شوید، زیاد است. اما باید بدانید که در حال حاضر، بهترین ابزاری که برای سایدلود برنامه‌های آیفون وجود دارد، AltStore است. چرا‌که انجام آن نیازی به جیلبریک کردن گوشی ندارد. از همین‌رو در صورت بروز مشکل، می‌توانید با کمی فاصله، مراحل را یک‌بار دیگر با دقت انجام داده تا ایراد مورد‌نظر برطرف گردد.

به‌جز آلت استور، ابزار‌ها و موارد دیگری نیز هستند که برای سایدلود کردن برنامه‌های آیفون کاربرد دارند. اما این گزینه‌ها عمدتاً رایگان نیستند و یا حتی کار نمی‌کنند. این در حالی است که بیشتر آن‌ها به جیلبریک نیاز دارند. اما AltStore علاوه‌بر رایگان بودن، بی‌نیاز از جیلبریک نیز هست.

 

شرکت اپل کمپلکس ارائه دهنده خدمات تعمیرات از جمله  تعمیر اپل تی وی ، تعمیر اپل واچ ، تعمیر مک بوک و تعمیر آیپد و تعمیر آل این وان اپل و تعمیر گوشی آیفون می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *