علت شارژ نشدن ساعت هوشمند و اپل واچ

علت شارژ نشدن ساعت هوشمند و اپل واچ
زمان مطالعه مطلب 6 دقیقه

هنگامی که Apple Watch  خود را به کابل شارژ و برق آن وصل می کنید، باید رعد و برق سبز رنگ را روی صفحه مشاهده کنید. نماد سبز رعد و برق را خواهید دید که به این معنی است که Apple Watch در حال شارژ شدن است. اما اگر این را نمی بینید پس مشکل شارژ نشدن ساعت هوشمند را دارید. در ادامه به بررسی علت شارژ نشدن ساعت هوشمند و اپل واچ خواهیم پرداخت.

در صورت حل نشدن مشکل می توانید برای مشاوره رایگان و تعمیر اپل واچ خود با ۰۲۱۴۵۱۰۲ تماس حاصل فرمایید.

بررسی علت شارژ نشدن Apple Watch

اگر اپل واچ شما شارژ نمی شود یا پیامی روی ساعت خود می بینید مبنی بر اینکه شارژ با این وسیله جانبی پشتیبانی نمی شود دلایل زیر را بررسی کنید:

 • مطمئن شوید که کابل شارژ مغناطیسی اپل را تا انتها به آداپتور برق USB وصل کرده اید، سپس مطمئن شوید که آداپتور را تا انتها به پریز برق وصل کرده اید.
 • مطمئن شوید که از کابل شارژ مغناطیسی اپل و آداپتور برق USB همراهساعت استفاده می کنید.
 • هر پوشش پلاستیکی را از هر دو طرف شارژر کاملا جدا کنید.
 • مطمئن شوید که پشت Apple Watch و شارژر مغناطیسی تمیز هستند.
 • پشت ساعت خود را روی شارژر قرار دهید.
 • آهنرباهای شارژر اپل واچ شما را در یک راستا قرار می دهند و باید رعد و برق سبز را روی صفحه ساعت مشاهده کنید.

اگر همچنان شارژ نمی شود، آن را مجبور کنید دوباره راه اندازی شود. دکمه Side و Digital Crown را برای حداقل ۱۰ ثانیه یا تا زمانی که لوگوی اپل را مشاهده کنید فشار دهید و نگه دارید.

یک کابل شارژ مغناطیسی Apple Watch و یک آداپتور برق USB متفاوت را امتحان کنید. اگر ساعت شما خاموش است، ممکن است لازم باشد چند دقیقه صبر کنید تا رعد و برق سبز بعد از شروع شارژ دستگاهتان ظاهر شود.

برطرف کردن مشکلات باتری اپل واچ

اگر مشکل باتری اپل واچ دارید، دستگاه را به آداپتور وصل کنید.

زمانی که Apple Watch در حال شارژ است، باید یک پیچ نور سبز روی صفحه ظاهر شود.

هنگامی که باتری ساعت تمام می شود، باید به جای آن یک چراغ قرمز پررنگ ببینید.

وقتی پیچ نور سبز یا قرمز را نمی بینید، شارژ نشدن باعث مشکلات باتری می شود،

برطرف کردن مشکل باتری اپل واچ در منزل:

 • برای کسانی که اپل واچ را تازه خریده اند، حتما پوشش پلاستیکی را از دو طرف شارژر جدا کنید
 • فقط از کابل شارژ مغناطیسی اپل و آداپتور برق USB که همراه Apple Watch ارائه شده است استفاده کنید.
 • تک تک کابل ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که به طور کامل به برق وصل شده اند
 • پشت اپل واچ و شارژر مغناطیسی خود را تمیز کنید

مقاله تعمیر و خدمات تخصصی برای اپل واچ  را پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید.

راهنمای شارژ باتری اپل واچ

استفاده از کابل شارژ مغناطیسی یا قاب شارژ مغناطیسی آسیب دیده یا شارژ شدن در صورت وجود رطوبت، می تواند باعث آتش سوزی، برق گرفتگی، جراحت یا آسیب به اپل واچ یا سایر اموال شود.

راهنمای شارژ Apple Watch:

هنگام استفاده از قاب شارژ مغناطیسی اپل واچ، قاب را باز نگه دارید. پشت ساعت را روی شارژر بگذارید. آهنرباهای روی شارژر اپل واچ را به درستی تراز می کنند و صدای زنگ را می شنوید (مگر اینکه ساعت خاموش باشد) و نماد شارژ را روی صفحه ساعت می بینید.

زمانی که اپل واچ به شارژ نیاز دارد، نماد قرمز است و زمانی که در حال شارژ است سبز می شود. رعد و برق قرمز روی صفحه ظاهر می شود. ممکن است لازم باشد روی دکمه کناری کلیک کنید تا صفحه ساعت را ببینید. هنگامی که ساعت شما در حال شارژ است، رعد و برق قرمز به رعد و برق سبز تغییر می کند. اگر صفحه نمایش Apple Watch Not Charging شما خالی است یا نماد کابل شارژ مغناطیسی اپل و رعد و برق قرمز را روی صفحه نمی بینید، ساعت خود را تا ۳۰ دقیقه شارژ کنید.

اگر کابل یا کانکتور لایتنینگ شما در حین استفاده گرم می شود یا اگر شارژ نمی شود، کابل را از آداپتور برق جدا کنید و کانکتور لایتنینگ را با یک پارچه خشک و بدون پرز تمیز کنید. هنگام تمیز کردن کانکتور لایتنینگ از مایعات یا محصولات پاک کننده استفاده نکنید. لایتنینگ به کابل USB تغییر رنگ کانکتور لایتنینگ پس از استفاده منظم طبیعی است. کثیفی، زباله و قرار گرفتن در معرض رطوبت ممکن است باعث تغییر رنگ شود.

شارز-نشدن-ساعت پل-واچ

۷ نکته برای شارژApple Watch

۱- فقط از کابل شارژ مغناطیسی اپل واچ و آداپتور برق همراه آن استفاده کنید (و برای اپل واچ نسخه، جعبه شارژ مغناطیسی اپل واچ همراه با کابل یا کابل شارژ مغناطیسی اپل واچ همراه آن). همچنین می‌توانید از کابل‌های لایتنینگ شخص ثالث و آداپتورهای برق ۵ واتی با نشان‌واره MFi استفاده کنید. مهم است که اپل واچ، کابل شارژ مغناطیسی اپل واچ و آداپتور برق را در مکانی با تهویه مناسب در هنگام شارژ نگه دارید.

۲- هنگام شارژ Apple Watch ادیشن در قاب شارژ مغناطیسی اپل واچ را باز نگه دارید. قبل از شارژ، از خشک بودن اپل واچ و کابل شارژ مغناطیسی اطمینان حاصل کنید.

۳- هنگامی که از کابل شارژ مغناطیسی اپل واچ یا قاب شارژ مغناطیسی اپل واچ برای شارژ اپل واچ استفاده می کنید، قبل از اینکه آداپتور را به پریز برق وصل کنید، مطمئن شوید که دوشاخه USB کاملاً در آداپتور قرار گرفته باشد.

۴- از شارژ Apple Watch در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید. اپل واچ را هنگام شارژ شدن نپوشید.

۵- کابل لایتنینگ و کانکتور از تماس طولانی مدت هنگامی که کابل لایتنینگ به USB به منبع برق وصل است اجتناب کنید زیرا ممکن است باعث ناراحتی یا آسیب شود. از خوابیدن یا نشستن روی کانکتور لایتنینگ باید اجتناب شود.

۶- قرار گرفتن در معرض حرارت طولانی مدت اپل واچ، کابل شارژ مغناطیسی اپل واچ، قاب شارژ مغناطیسی اپل واچ و آداپتور برق با استانداردها و محدودیت های دمای سطح قابل اجرا مطابقت دارند. با این حال، حتی در این محدوده ها، تماس مداوم با سطوح گرم برای مدت طولانی ممکن است باعث ناراحتی یا آسیب شود.

۷- قاب شارژ مغناطیسی اپل واچ و آداپتور برق با وصل شدن به منبع برق گرم می شوند، بنابراین از عقل سلیم استفاده کنید تا از موقعیت هایی که پوست شما با اپل واچ در تماس است اجتناب کنید. کابل شارژ مغناطیسی اپل واچ، قاب شارژ مغناطیسی اپل واچ یا آداپتور برق برای مدت طولانی زمانی که به برق وصل هستند. به عنوان مثال، زمانی که اپل واچ در حال شارژ شدن است یا زمانی که کابل شارژ مغناطیسی اپل واچ دارد، اپل واچ مغناطیسی کیس شارژ یا آداپتور برق به منبع برق وصل شده است، روی آنها نخوابید و آنها را زیر پتو، بالش یا بدن خود قرار ندهید.

مقاله پیشنهادی: تعمیر و خدمات تخصصی برای اپل واچ را مطالعه کنید.

نکات شارژ سریعتر Apple Watch

تمیز کردن سطح شارژ مغناطیسی

تغییر رنگ سطح کابل شارژ مغناطیسی اپل واچ و قاب شارژ مغناطیسی ممکن است پس از استفاده منظم به دلیل کثیفی و زباله هایی که با سطح مغناطیسی تماس پیدا می کنند، رخ دهد. این طبیعی است. تمیز کردن سطح شارژ مغناطیسی ممکن است چنین تغییر رنگی را کاهش داده یا از آن جلوگیری کند و از آسیب به شارژر و اپل واچ شما جلوگیری کند.

برای تمیز کردن سطح شارژ، شارژر را از آداپتور برق جدا کرده و با یک پارچه مرطوب و غیر ساینده پاک کنید. قبل از شروع مجدد با یک پارچه بدون ساینده و بدون پرز خشک کنید

هنگام تمیز کردن سطح شارژ از محصولات پاک کننده استفاده نکنید.

دمای اپل واچ

دمای اپل واچ برای بهترین عملکرد در محدوده دمای محیطی ۳۲ تا ۹۵ درجه فارنهایت (۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد) طراحی شده است. در دمای بین ۴- تا ۱۱۳ درجه فارنهایت (۲۰- تا ۴۵ درجه سانتی گراد) قابل استفاده است. اگر اپل واچ در خارج از این محدوده دمایی نگهداری شود یا از آن استفاده شود، ممکن است آسیب ببیند و عمر باتری آن کاهش یابد.

از قرار دادن Apple Watch در معرض تغییرات چشمگیر دما یا رطوبت خودداری کنید. اگر دمای داخلی اپل واچ از دمای کارکرد معمولی بیشتر شود (به عنوان مثال، در یک ماشین داغ یا در نور مستقیم خورشید برای مدت طولانی)، ممکن است هنگام تلاش برای تنظیم دمای آن، موارد زیر را تجربه کنید:

 • شارژ ممکن است کند یا متوقف شود.
 • نمایشگر ممکن است کم نور شود.
 • ممکن است یک صفحه هشدار دما را مشاهده کنید.
 • برخی از انتقال داده ها ممکن است قطع شود یا با تاخیر مواجه شود.
 • شاید برخی از برنامه های شما بسته شود.

 

طبق گفته اپل: ۲ ساعت طول می کشد تا شارژ کامل شود. این مطالعه همچنین اشاره کرد که زمان شارژ حدود ۱٫۵ ساعت می تواند ساعت شما را تا ۸۰ درصد افزایش دهد. زمان شارژ با استفاده از شارژر القایی MagSafe از ۰٪ تا ۸۰٪ و از ۰٪ تا ۱۰۰٪ است. زمان شارژ با عوامل محیطی متفاوت است. نتایج واقعی متفاوت خواهد بود.

چند نکته جهت Fast charger

 • حالت هواپیما را روشن کنید.
 • حالت ذخیره انرژی را روشن کنید
 • یک مکان خنک برای شارژ پیدا کنید
 • ورود به ذخیره انرژی
 • قابلیت Activate on Wrist Raise را خاموش کنید
 • با سفارشی کردن اعلان‌ها از سیستم اعلان‌های هوشمند استفاده کنید
 • Apple Watchخود را به روز نگه دارید

داشتن طول عمر باتری بر حسب درصد نمایشگر روی ساعت به شما این امکان را می دهد که بدانید چه زمانی دستگاه را شارژ کنید و تا چه حد می توانید بدون نگرانی از تمام شدن باتری، بدانید. در اینجا، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه درصد باتری را به صفحه ساعت وجودی خود اضافه کنید.

 • روی صفحه نمایش را محکم فشار دهید تا گزینه Customize را مشاهده کنید.
 • انگشت خود را به سمت چپ بکشید تا زمانی که بتوانید یک ویژگی را انتخاب کنید
 • سپس از Digital Crown برای تغییر آن استفاده کنید
 • پس از انتخاب باتری و مکان آن، دوباره Digital Crown را بزنید

پس از فعال شدن، درصد باتری شما در گوشه صفحه نمایش نشان داده می شود. WatchOS 3 را به جدیدترین watchOS به روز کنید، اپل بهبودهای زیادی در واچ فیس خود نیز ایجاد کرده است.

نمایندگی آیفون در تهران خدمات و تعمیرات زیر را ارائه می دهد:

  تعمیر اپل تی وی ، تعمیر اپل واچ ، تعمیر مک بوک و تعمیر آیپد و تعمیر آل این وان اپل و تعمیر گوشی آیفون می باشد .
برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *