نحوه فعال كردن هات اسپات در آيفون ۱۳

نحوه فعال كردن هات اسپات در آيفون ۱۳
زمان مطالعه مطلب 5 دقیقه

هات اسپات (Hotspot) به معنای دسترسی به اینترنت در اتصال به یک شبکه وایرلس محلی به وسیله‌ی یک روتر متصل به شبکه اینترنتی است. اگر در شرایطی قرار بگیرید که به اتصال Wi-Fi احتیاج پیدا کنید، اما نتوانید به مکانی که Wi-Fi داشته باشد دسترسی پیدا کنید یا در راه باشید و فقط تلفن هوشمند در دسترس شما باشد، نگران نباشید چون این تلفن هوشمند می‌تواند مشکل شما را حل کرده و مثل یک Wi-Fi عمل کند. با وارد شدن به تنظیمات هات اسپات آیفون  میتوانید تلفن خود را به یک منبع برای استفاده از اینترنت تبدیل کرده تا با لپ ‌تاپ‌، تبلت‌ و تلفن‌های همراه دیگر به راحتی به آن وصل شده و از آن استفاده کنید. در صورت اقدام به خرید گوشی آیفون، فعال کردن هات اسپات آیفون شاید برای کسانی که به تازگی گوشی آیفون خریده‌اند و تا به حال هات اسپات را فعال نکرده‌اند کمی دشوار باشد. در این مطلب برای کاربران اپل توضیح دادیم چگونه هات اسپات آیفون ۱۳ را فعال کنید.

هات اسپات چیست؟

هات اسپات (Hotspot) امکان اتصال به اینترنت ایفون را فراهم می‌کند و مانند دستگاه Wi-Fi همراه عمل می‌کند. تکنولوژی هات اسپات با استفاده از Wi-Fi گوشی و از طریق وصل شدن به یک شبکه وایرلس محلی به کمک یک روترِ متصل به شبکه اینترنت فراهم می‌شود. در صورت خرید گوشی آیفون، مثلاً گوشی آیفون ۱۳، ممکن است به راحتی نتوانید هات اسپات آن را پیدا و فعال کنید.

زمانی که از هات اسپات استفاده کرده و آن را روشن می‌کنید، در واقع شما اینترنت دیتای سیمکارت خود را با دیگران  به اشتراک‌ میگذارید و به آنها اجازه می‌دهید که از اینترنت سیمکارت شما استفاده نمایند. ممکن است در ابتدا برایتان کمی پیچیده به نظر برسد، اما جالب است که بدانید می‌توانید فقط با چند حرکت ساده از این قابلیتِ سودمند بهره‌مند گردید. باید این نکته‌ی مهم را درنظر داشته باشید که در زمان استفاده از قابلیت هات اسپات تلفن همراه خود، هرچه این اتصال بیشتر باشد، ترافیک شما کاهش داده میشود و در نتیجه باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. البته توجه داشته باشید که اتصال زیاد به هات اسپات علاوه بر استفاده از داده‌ها، منجر به کوتاه شدن عمر باتری می‌شود. اگر قصد استفاده‌ی طولانی‌ مدت و مکرر از هات اسپات گوشی خود را دارید، باید به باتری گوشی نیز توجه داشته باشید. در بخش زیر مراحل فعال کردن هات اسپات در  گوشی آیفون ۱۳ را با توضیحات کامل ارائه میدهیم. همچنین میتوانید برای دریافت مشاوره جهت خرید گوشی با ما تماس حاصل فرمایید.

هات اسپات آیفون از کجا روشن می‌شود؟

همانطور که پیش از این ذکر کردیم، هات اسپات راهی جهت اشتراک‌گذاری اینترنت تلفن همراه با دستگاه‌هی دیگر است. اصطلاح هات اسپات به اتصالات Wi-Fi ا رتباط دارد. این قابلیت در  گوشی های آیفون تحت عنوان Personal Hotspot در نظر گرفته شده و در بخش تنظیمات قرار دارد. البته هات اسپات تنها برای اشتراک اینترنت استفاده نشده و استفاده‌های دیگری مثل برنامۀ انتقال داده‌ها بین دو گوشی کاربرد دارد.

اگر می‌خواهید اینترنت هات اسپات آیفون را به دستگاه دیگری مثل لپ تاپ یا کامپیوتر یا حتی گوشی دیگر وصل کنید، ابتدا وارد تنظیمات Settings > Personal Hotspot شوید و حالت آن را فعال یا on کنید تا هات اسپات آن روشن شود. در بعضی مواقع ممکن است این گزینه در منوی تنظیمات موجود نباشد، پس باید با اپراتور اینترنت خود تماس بگیرید.

گزینه Set Up Personal Hotspot  ممکن است که به روشن کردن هات اسپات در آیفون اشاره کند. اگر چنین گزینه‌ای را در تنظیمات آیفون مشاهده کردید، معمولااً به این معنی است که اپراتور باید مداخله کند. حتی این امکان را  دارید که بتوانید در این حالت، هات اسپات را فعال کنید، اما دستگاه دیگری نمی‌تواند به اینترنت شما متصل شود. در بیشتر مواقع، برای  استفاده از هات اسپات iOS با چالش‌های زیادی مواجه خواهید شد که به مداخله‌ی اپراتور اینترنت همراه نیز نیاز پیدا میشود.

نحوه فعال كردن هات اسپات در آيفون ۱۳

جهت استفاده ار قابلیت اشتراک‌گذاری اینترنت (هات اسپات) و داده‌های سیمکارت در گوشی‌ آیفون و آی‌پد iOS باید ابتدا Personal Hotspot آیفون را فعال کنید. اشتراک‌گذاری ا اینترنت ایفون (Personal Hotspot) به دو شکل بی‌سیم و با سیم وجود دارد. در نتیجه به طور کل هات اسپات در گوشی‌های آیفون و آیپدهای iOS برای انتقال داده و اشتراک‌گذاری داده‌های اینترنتی به کار می‌رود.

  • مرحله اول: در ابتدا وارد بخش Setting گوشی آیفون خودآیفون خود شوید. سپس وارد تنظیمات Cellular شوید.
  • مرحله دوم: سپس وارد تنظیمات Cellular Data Network شوید.

نحوه فعال كردن هات اسپات در آيفون ۱۳

  • مرحله سوم: در بخش Personal Hotspot، مواردی تحت عنوان Username، APN، Password را مشاهده می‌کنید. سپس در APN نام اپراتور خود را وارد نمایید:

نحوه فعال كردن هات اسپات در آيفون ۱۳

  • مشترکین ایرانسل: mtnirancell
  • مشترکین رایتل: rightel
  • مشترکین همراه ‌اول: mcinet
  • قسمت Username کلمه‌ی iPhone را قرار داده و در Password یک رمز دلخواه وارد کنید.
  • مرحله چهارم: به بخش Setting کلی بازگردید. با مشاهده گزینه Personal Hotspot وارد مرحله بعدی می‌شوید.

نحوه فعال كردن هات اسپات در آيفون ۱۳

  • مرحله پنجم: حال باید گزینه Allow Others to Join را فعال کنید.

نحوه فعال كردن هات اسپات در آيفون ۱۳

نحوه فعال كردن هات اسپات در آيفون دو سیم کارت

نحوه فعال كردن هات اسپات در آيفون دو سیم کارت

از Settings به Cellular وارد شوید.

در قسمت Cellular Plans مشاهده کنید که دو خط روشن باشد.

یکی از خط ها را انتخاب کرده سپس روی Turn on this line کلیک نمایید.

سپس روی گزینه Turn on this line ضربه بزنید.

در این قسمت روی Cellular data کلیک کرده

و یک خط را انتخاب کنید.

سپس Allow Cellular Data Switching را روشن کنید.

پیشنهاد میشود مقاله نحوه فعال کردن هات اسپات در آیفون ۱۲ را مطالعه کنید

نحوه فعال كردن هات اسپات در آيفون ۷و۸

در سری آیفون ۷و ۸  نیز مراحل مانند مراحل بالا  می‌باشد که در پایین به طور ساده ای برای شما راهنمایی کرده ایم:

۱- وارد بخش Settings شوید.

۲- وارد بخش Cellular شوید.

۳- وارد بخش Cellular Data Network شوید.

۴- در قسمت پایین صفحه حرکت کنید تا به بخش Personal Hotspot برسید.

۵- در این بخش بر اساس نوع اپراتور سیمکارت خود، اطلاعات را در APN وارد نمایید.

ایرانسل: mtnirancell

رایتل: rightel

همراه اول: mcinet

۶-  در بخش cellular  برگرشته و  در نوار کشویی گزینه‌ی Cellular Data را فعال کنید.

۷-  به Settings دستگاه برگردید و وارد بخش Personal Hotspot شوید.

۸- گزینه Personal Hotspot را اگر مشاهده نکردید، تنظیمات را از مولتی تسکینگ (Multitasking) ببینید و دوباره وارد آن شوید.

۹- در این مرحله گزینه Allow Others to Join را فعال کنید.

۱۰- گزینه Turn on Wi-Fi را از پنجره‌ای که باز ‌شده انتخاب کنید.

۱۱-  با انتخاب گزینه‌ی Wi-Fi password می‌توانید یک رمز برای شبکه خود ایجاد کرده تا  از امنیت هات اسپات خود مطمعن شوید.

۱۲- حالا دستگاه‌های مجهز به شبکه وایرلس که در نزدیکی شما قرار دارند، نام هات اسپات دستگاه شما را در لیست Wi-Fi خود مشاهده می‌کنند و بعد از وارد کردن رمز عبورpassword) ) می‌توانند به هات اسپات تلفن همراه شما وصل ‌بشوند.

کاربران گرامی می توانند در صورت بروز هرگونه مشکل در دستگاه اپل خود با همین مجموعه تماس گرفته تا راهنمایی های لازم برای رفع مشکلات بوجود امده را دریافت کنند. همچنین میتوانید با  تکمیل فرم درخاست در صفحه اصلی نمایندگی اپل  مشخصات خویش را  ثبت کرده تا در اسرع وقت، متخصصین برای بررسی مشکلات بوجود آمده در تمامی محصولات اپل در اسرع وقت با شما ارتباط بر قرار کنند. کاربران گرامی، با بامراجعه به مرکز نمایندگی تعمیرات اپل کامپلکس شاهد رفع تمامی ایرادات موجود در دستگاه خود در کمترین زمان و با کیفیتی مطلوب خواهند بود. 

شرکت اپل کمپلکس پیشرو در خدمات تعمیر محصولات اپل همچون تعمیر اپل تی وی ، تعمیر اپل واچ ، تعمیر آیفون و تعمیر آیپد می باشد .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *