بازیابی یا ریکاوری اطلاعات هارد گوشی آیفون

بازیابی یا ریکاوری اطلاعات هارد گوشی آیفون
زمان مطالعه مطلب 6 دقیقه

همه ما روی تلفن های هوشمند خود سرمایه گذاری زیادی می کنیم، به ویژه این که کاربران آیفون برخی از مهمترین داده های خود را در گوشی خود ذخیره می کنند. بنابراین وقتی آیفون شما دچار اشکال می شود و نمی توانید به آن داده ها دسترسی پیدا کنید، چه کاری را باید انجام داد؟ اولا لازم نیست نگران باشید، راه حل ها و برنامه هایی برای بازیابی یا ریکاوری اطلاعات هارد گوشی آیفون وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.برای تعمیر آیفون خود می توانید با کارشناسان اپل کمپلکس تماس حاصل فرمایید.

تعمیر آیفون

چه عواملی سبب حذف اطلاعات گوشی آیفون می شوند

بسیاری از کاربران آیفون در طول این سالها به نحوی به تلفن خود آسیب رسانده اند. دلایل متداول آسیب عبارتند از: افتادن گوشی، افتادن چیزی روی گوش ، خیس شدن آن یا شکستن صفحه نمایش. اگر از قاب یا کاور برای آیفون خود استفاده نمی کنید، ممکن است بسیار بیشتر در معرض آسیب و از بین رفتن اطلاعات هارد گوشی خود باشید. بنابراین توصیه می شود که حتما از یک کارو و یا قاب بسیار مقاوم و مناسب برای گوشی خود استفاده کنید.

در اینجا برخی از دلایل آسیب به هارد آیفون آورده شده است:

 • مشکلات سخت افزاری
 • شکستن صفحه آیفون
 • افتادن آیفون
 • خیس شدن
 • سرقت آیفون

 

راه های بازیابی اطلاعات هارد گوشی آیفون

بیایید در مورد راه حل های بازیابی اطلاعات هارد گوشی آیفون صحبت کنیم. هدف از ریکاوری هارد گوشی دستیابی سریع به داده های مهمی می باشد که از دست رفته اند. همه گزینه هایی که در اختیار دارید به شما امکان می دهد به اطلاعات موجود در آیفون خود دسترسی داشته باشید.

سه گزینه اصلی شما:

 • بازیابی اطلاعات هارد گوشی آیفون به طور مستقیم
 • بازیابی اطلاعات هارد گوشی آیفون با پشتیبان گیری iTunes
 • بازیابی اطلاعات هارد گوشی آیفون با استفاده از پشتیبان گیری iCloud

 

اولین گزینه شامل اتصال آیفون شما به رایانه برای استخراج مستقیم فایل ها از دستگاه iOS است. مورد دوم بازیابی اطلاعات آیفون از فایل پشتیبان iTunes، استفاده از نرم افزار بازیابی اطلاعات شخص ثالث برای یافتن و بازیابی داده های خاص، و سومین راه حل استفاده از فایل های پشتیبان iCloud یا iTunes می باشد.

نرم افزار Enigma Recovery  ابزاری است که برای استخراج فایل های حذف شده و موجود از دستگاه های iOS آیفون و آیپد استفاده می شود. این نرم افزار از الگوریتم های پیشرفته برای بازیابی، بازیابی و دسترسی به داده ها استفاده می کند.

 

چه اطلاعاتی را می توان با ریکاوری هارد گوشی آیفون به دست آورد

نرم افزار Enigma Recovery می تواند برای بازیابی انواع داده های زیر استفاده شود:

 

 • iMessages
 • یادداشت
 • عکس ها (از فایل های پشتیبان)
 • فیلم ها (از فایل های پشتیبان)
 • ورودی های تقویم
 • مخاطب
 • هیستوری WhatsApp
 • پیام های متنی
 • تماس های تلفنی

 

بازیابی اطلاعات هارد گوشی آیفون با Enigma Recovery

نرم افزار بازیابی اطلاعات Enigma Recovery بهترین گزینه است برای بازیابی اطلاعات هارد گوشی آیفون می باشد. استفاده از آن آسان است و با ایجاد کپی از پایگاه داده آیفون، کل داده های شما را ایمن نگه می دارد و به شما امکان می دهد آن را به رایانه خود منتقل کنید. کافی است نرم افزار Enigma Recovery  را دانلود کرده و روی رایانه خود نصب کنید.

 

برای بازیابی اطلاعات هارد گوشی آیفون با Enigma Recovery این مراحل را دنبال کنید:

 

برنامه Enigma Recovery را باز کنید

نرم افزار بازیابی اطلاعات Enigma Recovery را دانلود و باز کنید. پس از نصب نرم افزار بازیابی اطلاعات بر روی رایانه خود آن را باز کنید.

 

آیفون را به کامپیوتر وصل کنید

با استفاده از کابل USB آیفون خود را به کامپیوتر وصل کنید. و در برنامه Enigma Recovery بر روی گزینه recovery from device کلیک کنید.

 

تشخیص آیفون توسط نرم افزار

برای بازیابی اطلاعات از هارد آیفون خود، ابتدا باید Trust this computer را انتخاب کنید. Enigma Recovery  بلافاصله آیفون شما را تشخیص می دهد.

 

انتخاب داده ها برای ریکاوری

اکنون می توانید نوع داده ای را که می خواهید بازیابی شود انتخاب کنید. اگر می خواهید همه آن را بازیابی کنید، روی Select all  کلیک کنید. اکنون نرم افزار بازیابی اطلاعات شروع به اسکن آیفون شما برای یافتن اطلاعات می کند.

 

داده های بازیابی شده

پس از اسکن آیفون، نرم افزار داده های حذف شده و موجودی را که بازیابی شده اند را به شما نشان می دهد. با کلیک بر روی لیست سمت چپ، می توانید هر نوع داده را به طور دقیق مشاهده کنید.

 

خروجی گرفتن از داده ها

داده هایی را که می خواهید بازیابی و به رایانه خود منتقل کنید انتخاب کرده و Export  را انتخاب کنید. در این مرحله می توانید انتقال تمام داده های بازیابی شده یا فایل های انتخاب شده را انتخاب کنید. فایل های موجود و حذف شده شما اکنون با خیال راحت بازیابی می شوند.

بازیابی اطلاعات هارد گوشی آیفون iTunes

بازیابی اطلاعات هارد گوشی آیفون با پشتیبان گیری iTunes

هر بار که آیفون خود را با iTunes  یا Finder  همگام سازی می کنید، یک فایل پشتیبان در رایانه شما ایجاد می شود که حاوی یک کپی از داده هایی است که در آن لحظه در دستگاه شما ذخیره شده است. iTunes برای بازیابی اطلاعات در دستگاه iOS شما طراحی شده است ، اما از این فایل های پشتیبان می توان برای بازیابی اطلاعات از آیفون نیز استفاده کرد.

کلید استفاده از نرم افزار بازیابی اطلاعات Enigma Recovery در فرایند بازیابی اطلاعات از فایل پشتیبان iTunes این است که به شما امکان می دهد داده های دقیق مورد نظر خود را بازیابی کنید. این یک روش بسیار دقیق تر برای بازیابی اطلاعات از یک آیفون آسیب دیده است تا بازیابی از iTunes بدون کمک نرم افزار بازیابی اطلاعات.

 

در اینجا مراحل ساده ی بازیابی اطلاعات هارد گوشی آیفون با پشتیبان گیری iTunes را باید دنبال کنید:

Enigma Recovery را دانلود، نصب و باز کنید

نرم افزار بازیابی اطلاعات را در رایانه خود بارگیری و نصب کنید و آن را باز کنید.

 

بازیابی اطلاعات آیفون از فایل پشتیبان iTunes

روی Recover from iTunes backup در منوی سمت چپ کلیک کنید.

 

پشتیبان گیری مناسب iTunes را انتخاب کنید

همه فایلهای پشتیبان iTunes موجود در صفحه اصلی ظاهر می شوند. یکی را انتخاب کنید که می خواهید اطلاعات آیفون را از آن بازیابی کنید.

 

انتخاب داده ها برای ریکاوری هارد آیفون

در اینجا این فرصت را دارید که نوع داده ای را که از فایل پشتیبان بازیابی می شود را انتخاب کنید. اگر روی Select all  کلیک کنید، نرم افزار شروع به اسکن همه داده ها می کند.

 

بازیابی فایل ها

بسته به اینکه چقدر اطلاعات برای بازیابی از آن وجود دارد، اسکن فایل پشتیبان iTunes ممکن است کمی طول بکشد. تمام داده های حذف شده و موجود نرم افزار در صفحه اصلی ظاهر می شود. برای مشاهده دقیق تر می توانید روی هر یک کلیک کنید.

 

خروجی گرفتن از داده ها

داده هایی را که می خواهید بازیابی و به رایانه خود منتقل کنید انتخاب کرده و Export  را انتخاب کنید. در این مرحله می توانید انتقال تمام داده های بازیابی شده یا فایل های انتخاب شده را انتخاب کنید. فایل های موجود و حذف شده شما اکنون با خیال راحت بازیابی می شوند.

 

بازیابی اطلاعات هارد گوشی آیفون با استفاده از پشتیبان گیری iCloud

آیفون شما به طور پیش فرض با iCloud هر بار که در حال شارژ شدن است، صفحه قفل شده و Wi-Fi روشن می شود، پشتیبان گیری می کند. تنها دلیلی که ممکن است فایل داده های پشتیبان خود را در iCloud به طور خودکار به روز نکنید، این است که این گزینه را در تنظیمات آیفون خود لغو فعال کرده اید.

به لطف این پشتیبان گیری خودکار، اکثر کاربران آیفون می توانند از طریق حساب iCloud خود که به صورت آنلاین با Apple ID قابل دسترسی است ، به داده های از دست رفته دسترسی پیدا کنند. با این حال، بازیابی اطلاعات از این طریق به معنای اتکا به آخرین نسخه پشتیبان است، که ممکن است شامل آخرین عکس ها، فیلم ها، پیام ها و سایر اطلاعات شخصی ارزشمند شما نباشد.

اگر مطمئن هستید که این بهترین گزینه برای بازیابی اطلاعات برای شما است ، می توانید با استفاده از Apple ID خود وارد حساب iCloud خود در هر رایانه ای شوید.

این مراحل بازیابی اطلاعات هارد گوشی آیفون با استفاده از پشتیبان گیری iCloud را دنبال کنید:

 

فایل پشتیبان iCloud را بررسی کنید

ورود به حساب iCloud با Apple ID به شما این امکان را می دهد تا آخرین فایل پشتیبان خود را مشاهده کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را بررسی کنید.

 

فایل داده آیفون خود را پاک کنید

اگر تلفن شما روشن است، اما نمی توانید به داده های خود دسترسی داشته باشید، می توانید با انتخاب ” Settings”  و سپس ” General” و در ادامه  ” ‘Reset” و انتخاب گزینه  ” Erase all Content and Settings” اطلاعات موجود در آیفون را پاک کنید. سپس آیفون خود را مانند دستگاه جدیدی تنظیم کنید.

 

بازیابی اطلاعات از iCloud

چه آیفون جدیدی داشته باشید و چه آیفون فعلی خود را به عنوان یک دستگاه جدید تنظیم کنید، صفحه ” Apps and Data” ظاهر می شود. از اینجا  Restore from iCloud Backup  را انتخاب کرده و سپس با استفاده از Apple ID خود وارد سیستم شوید.

 

پشتیبان گیری صحیح را انتخاب کنید

پس از ورود به سیستم، می توانید فایل پشتیبان را که می خواهید از آن بازیابی کنید را انتخاب کنید.

 

ریستور کردن پشتیبان گیری iCloud

منتظر بمانید تا پشتیبان گیری iCloud به دستگاه شما بازگردانده شود. پس از اتمام این کا ، می توانید به طور معمول از تلفن خود استفاده کنید.

شرکت اپل کمپلکس پیشرو در ارائه خدمات تعمیرات محصولات اپل همچون تعمیر اپل تی وی ، تعمیر اپل واچ ، تعمیر مک بوک و تعمیر آیپد می باشد . برای اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش خود با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *