آیپد اپل

آیپد اپل
زمان مطالعه مطلب 6 دقیقه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی هزاران هزار رایانه‌های هوشمند تولید شده که کاربران می‌توانند با تهیه آن‌ها در کمترین زمان ممکن کار‌ها و تحقیقات خود را بدون هیچ مشکلی به پیش ببرند. آیپد اپل از جمله یکی از این رایانه‌های هوشمند است که در زمینه‌های مختلفی می‌توان از آن استفاده و بهره برد از قبیل تماشای فیلم و سریال، گوش دادن به موسیقی، اجرای برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های بازی، خواندن کتاب‌های الکترونیکی و طراحی دیجیتال.

آیپد اپل چیست؟

آیپد ، گجت یا رایانه‌ای است که بدون صفحه کلید بوده و توسط شرکت اپل در سال ۲۰۱۰ به بازار عرضه شده است. این رایانه هوشمند با سیستم‌عامل ios طراحی شده است. آیپد اپل دارای دو مدل می‌باشد که برخی دارای قابلیت وای فای و برخی هم دارای قابلیت وای فای و هم ۳gو۴g هستند. با تولید و عرضه آیپد به بازار محبوبیت بسیار زیادی در استفاده از تبلت‌ها به وجود آمد که در همین راستا شرکت‌ها برای ارائه محصولی همانند آن دست به تلاش زدند تاکنون ۱۷ مدل آیپد به بازار عرضه شده که هر مدل نسبت به مدل گذشته خود پیشرفت‌های چشمگیری داشته است.

بهترین محل تعمیرات آیپد

خرید و همچنین تعمیرات آیپد جزو حوزه‌های تخصصی می‌باشند که هرکدام به ابزار خاصی نیاز‌مند هست شما می‌بایست به دنبال مرکز مجموعه‌ای باشید که خدمات هر قسمت را به شما ارائه کند تا برای تعمیرات دستگاه خود به هنگام وجود آمدن مشکل الزام مراجعه به چندین مرکز متفاوت را نداشته باشید.

تعمیرات آیپد

تعمیر و بازیابی آیپد اپل نیازمند تجربه و تخصص بسیار بالای متخصصان ماهر در این حوزه است .در واقع محصولات دارای جنبه‌های خاصی می‌باشند که در صورت بروز مشکل می‌بایست بر طبق استاندارد اصلی کمپانی تعمیر شوند تا شاهد افت کیفیت سیستم مورد نظر نباشیم نمایندگی رسمی این محصول مجموعه‌ای است با متخصصان ماهر و باتجربه که کلیه تعمیرات مربوط به آیپد را می‌توانند با بیشترین تجربه وتخصص در کمترین زمان ممکن انجام دهند.

آیپد شرکت اپل

هزینه تعمیرات آیپد

این سوال ممکن است برای شما هم پیش بیاید که هزینه تعمیر اختلالات آیپد چقدر است. به این سوال پاسخ صریح و دقیق و مشخص نمی‌توان داد. زیرا تا زمانیکه آیپد شما بصورت تخصصی تحت بررسی نباشد وعیب‌یابی نشود نمی‌توان نظری قاطع در مورد هزینه تعمیر آن داد. متخصصی که آیپد شما را عیب‌یابی می‌کند باید بداند که کدام یک از بخش دستگاه و به چه اندازه‌ای آسیب دیده است که بعد از عیب‌یابی توسط متخصص می‌توان راه حل‌هایی مبنی بر تعمیر آیپد به کار برد. حتی بعضی اوقات به هنگام عیب‌یابی آسیب دیدگی برخی قطعات تشخیص داده نمی‌شود اما در فرایند تعمیر از جمله این مشکلات تشخیص داده شده و مشخص می‌شود که باید برخی از قطعات تعمیر و تعویض شوند.

هزینه تعمیر یا تعویض تاچ آیپد

هزینه تعمیر این قسمت به علت از کار افتادن این قطعه و میزان و اندازه آسیب دیدگی این بخش بستگی دارد. زیرا که برخی مواقع تاچ آیپد بدلیل مشکلات و اختلالات نرم‌افزاری از کار می‌افتد برخی اوقات نیز ضربه دیدن و آبخوردگی ال سی دی آیپد باعث کار نکردن تاچ آن می‌شود. قطعا هزینه تعمیرتاچ آیپد هنگامی که دلیل از کار افتادن و بروز مشکل آن به دلیل نرم‌افزاری باشد کمتر از هنگامی است که به علت سخت‌افزاری باشد. بطور کلی برای اطلاع یافتن از قیمت دقیق تعویض و یا تعمیر تاچ آیپد اپل می‌بایست دستگاه خود را به نمایندگی تعمیرات آیپد بسپارید. متخصصان این مجموعه علاوه بر عیب‌یابی آیپد شما تشخیص می‌دهند که تاچ دستگا شما باید تعمیر شود یا تعویض ، بعد از آن می‌توان هزینه تقریبی تعمیر یا تعویض آیپد را بدست آورده و شما را مطلع سازند تا در صورت تمایل فرایند تعویض و یا تعمیر آیپد شما را آغاز کنند.

آیپد محصول شرکت اپل

نشانه‌های شکستن تاچ آیپد

اگر گلس یا صفحه شیشه‌ای آیپد شما بشکند می‌توان امیدوار بود چراکه لایه‌های زیرین آن آسیبی ندیده است و شما می‌توانید با وجود شکستگی از آیپد خود استفاده کنید. اما اگر صفحه تاچ ال سی دی آیپد شما شکسته باشد ممکن است باسیاه شدن قسمتی از صفحه و با نوار‌های سیاه و سفید مواجه شوید. در این مواقع کار زیادی از آیپد شما برنخواهد آمد و ملزم هستید که صفحه ال سی دی آیپد خود را تعویض نمایید.

تاچ آیپد اپل
آیپد اپل

به دو دلیل عمده ممکن است هنگام اتصال به کامپیوتر آیپد شما شارژ نشود

-اگر در کنار نماد شارژ عبارت not charging را مشاهده کنید اشکال در درگاه رایانه‌ای است که از آن استفاده می‌کنید که می‌توان به جای آن از برق استفاده کرد -همچنین برخی از درگاه‌های رایانه‌ها توان تولید شارژ کافی برای آیپد را دارا نمی‌باشند.

    عدم اتصال به وای فای از دیگر مشکلات رایج آیپد می‌باشد که قبل از شروع کردن به یافتن مشکل می‌بایست ابتدا به منوی تنظیمات مراجعه کرده و از روشن بودن وای فای اطمینان حاصل کرد.

شارژدهی ضعیف

یکی از ایرادات رایج آیپد عملکرد شارژ دهی ضعیف آن می‌باشد که بر اثر استفاده چندین ساله این مشکل رخ می‌دهد این مشکل می‌تواند در مواقعی همچون اختلالات داخلی پدیدار شود که باید تحت عنوان تعمیرات تخصصی واقع شود. ولی گاهی اوقات نیز استفاده ناصحیح از دستگاه دلیل اصلی و مهم خالی شدن هرچه سریع باتری آن است . عواملی که طول عمر شارژ باتری را به میزان بسیار زیادی افزایش می‌دهند عبارت‌اند از خاموش کردن اپلیکیشن‌های موقعیت‌یابی و همچنین اپلیکیشن‌های پس زمینه

عدم کار کردن دوربین آیپد

در واقع اگر در عملکرد دوربین آیپد اپل مشکل ایجاد شود علت سخت‌افزاری است اما در مواقعی تعمیرات نرم‌افزاری نیز مشکل گشا می‌باشد برای حل این مشکل دوربین آیپد را می‌بایست به تنظیمات کارخانه بازگرداند تا شاید مشکل حل شود.

مشکل ارتباطی آیپد

مشکل ارتباطی آیپد شامل بلوتوث، وای فای و حتی آنتن دهی از مشکلات معمول آیپد می‌باشد که احتمال دارد بصورت ناگهانی پیش آمده و دسترسی کاربران را مختل کند. این مشکل ممکن است بدلیل مشکلات سخت‌افزاری یا مشکلاتی که ریشه در اختلالات نرم‌افزاری دارند بوجود آید که نیازمند تعمیر بصورت تخصصی می‌باشد.

چرخش صفحه نمایش بصورت خودکار

از سری مشکلات رایج آیپد، صحیح و درست کار نکردن چرخش خودکار صفحه نمایش می‌باشد. بسیاری از آیپد برای تماشای فیلم و سریال استفاده می‌کنند و نیازمند فعال و on بودن قابلیت چرخش خودکار می‌باشند. ولی گاهی اوقات این بخش به درستی کار نمی‌کندو تصویر صفحه نمایش از حالت عمودی به افقی تغییر نمی‌یابد. یکی از راه حل‌ها یا راهکار‌ها برای حل این مشکل قفل کردن و باز کردن مجدد صفحه می‌باشد. همچنین شما می‌توانید برای ۱۵ ثانیه دکمه پاور را نگه دارید و آیپد را بطور مجدد راه‌اندازی کنید .

مشکل مربوط در اتصال آیپد و وای-فای

از سری مشکلات دیگر، اختلال یا مشکل در اتصال آیپد اپل به وای فای می‌باشد به عبارتی ممکن است آیپد شما قادر به تشخیص و شناسایی مودم نباشد و در نتیجه اتصال کلا صورت نگیرد. در این بین بهتر است آیپد خودرا خاموش و مجددا روشن نمایید. اگر با این راهکار مشکل شما حل نشد می‌توانید به منوی تنظیمات عمومی مراجعه کنید و آیپد خود را ریست فکتوری نمایید. البته یادتان باشد از اطلاعات خود بکاپ گرفته باشید. آیپد

تعمیرات آیپد
تعمیرات آیپد

فریز شدن صفحه نمایش آیپد

برخی اوقات ممکن است مشکل قفل شدن صفحه نمایش‌گریبانگیر آیپد شما شود و در حقیقت هیچ گونه واکنشی نسبت به لمس و دستورات کاربر نشان ندهد. در این مواقع بهتر است که دستگاه خود را ریستارت کنید. تا تمامی مشکلات و اختلالات مربوط به تاچ آیپد شما بر طرف شود. اگر آیپدتان بطور معمولی و عادی نمی‌تواند ریستارت شود می‌بایست دکمه هوم و پاور را بطور همزمان فشار دهید و برای چندین ثانیه نگهدارید تا سیستم بصورت الزامی و اجباری ریستارت شود. همانطور که می‌دانید سیستم عاملی که آیپد اپل از آن بهره می‌برد ios می‌باشد. یکی از مشکلات رایج آیپد اپل سیستم عامل منحصر به فرد ios می‌باشد بطور مثال شما باید هر چند وقت یکبار سیستم خود را بروز‌رسانی کنید که در بسیاری از مواقع بسیاری از کاربران با مشکل بروز کردن آن مواجه می‌شوند که باعث بوجود آمدن مشکل در اجرای اپ‌ها می‌گردد.

نتیجه‌گیری

با توجه به نکاتی که گفته شد باید در حین بوجود آمدن مشکل برای آیپدتان بهتر است که به مراکز یا نمایندگی‌های آیپد مراجعه کنید تا متخصصان ماهر این مراکز مشکل آیپد اپل شما را مورد بررسی قرار داده و عیب‌یابی کنند تا بتوانند فرایند تعمیر آن را آغاز کنند. همچنین دانستید که برای برآورد هزینه آیپد می‌بایست به مرکز نمایندگی آیپد مراجعه کنید تا آیپد شما را عیب یابی کنند و هزینه تقریبی آن برآورده شود.

شرکت اپل کمپلکس ارائه دهنده خدمات تعمیرات از جمله  تعمیر اپل تی وی ، تعمیر اپل واچ ، تعمیر مک بوک و تعمیر آیپد و تعمیر آل این وان اپل و تعمیر گوشی آیفون می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *