آیفون ۱۲ ممکن است تنها گوشی ۵G اثبات کننده آینده باشد

آیفون 12 گوشی 5G اثبات کننده آینده
زمان مطالعه مطلب 3 دقیقه

آیفون ۱۲ اپل اولین تلفن بزرگ آمریکایی است که شاهد آن بودیم که از C-Band ، یک سیستم شبکه ۵G در آینده ، پشتیبانی می کند.اگر منابع ما درست باشد ، مجموعه جدید iPhone 12 ممکن است اولین تلفن هایی باشد که از شبکه های قدرتمند جدید ۵G در سال ۲۰۲۱ به ایالات متحده می آیند. این شبکه ها که “C-Band” نامیده می شود ، به AT&T یا Verizon اجازه می دهد تا با T-Mobile مطابقت داشته باشند و سرعت ۵G را در سطح شهر ۵۰۰ مگابیت بر ثانیه یا بیشتر ارائه دهند ، نه سرعتهای ۵G مشابه “۴G” در سراسر کشور.

در حال حاضر ، اکثر کاربران AT&T و Verizon 5G در مسیر آهسته گیر کرده اند ، زیرا حامل ها فاقد امواج کافی برای پوشش ۵G با سرعت بالا هستند. ۵G در سراسر کشور AT & T فقط از ۵ مگاهرتز طیف استفاده می کند ، یک کانال بسیار باریک. ما در آزمایش های ۲۶ شهر خود متوجه شدیم که از شبکه ۴G آن کندتر است . شبکه سراسری Verizon کانال های ۴G موجود را با شبکه ۴G خود به اشتراک می گذارد و بنابراین عملکرد بهتری نسبت به ۴G نخواهد داشت ، مانند آنچه در شیکاگو دیدیم .

” Verizon. این طیف گسترده ای دارد و سرعتهای زیادی دارد ، اما پوشش کمی دارد .

در اینجا مهمترین نکته مهم این است: AT&T و Verizon به احتمال زیاد ۵G جدید و سریع تری را در سطح شهر در اواخر سال ۲۰۲۱ معرفی می کنند. تلفن های Android فعلی از آن پشتیبانی نمی کنند. احتمالاً باید تا مارس ۲۰۲۱ برای گوشی های اندرویدی صبر کنید. از سوی دیگر ، آیفون های جدید احتمالاً از شبکه جدید پشتیبانی خواهند کرد.در این مقاله به بررسی آشنایی بیشتر با آیفون و تعمیر آیفون می پردازیم.

آیفون 12 گوشی 5G

Deep In the Weeds of C-Band

در دسامبر امسال ، دولت ۲۸۰ مگاهرتز امواج اصلی بین باندهای ۴G فعلی و باند Wi-Fi 5 گیگاهرتز را به حراج می گذارد. این فرکانس ها دارای محدوده مشابهی با سیستم های ۴G درون شهری با سرعت بالا در حال حاضر حامل ها هستند ، به این معنی که آنها می توانند سرعت ۵G را در سطح شهر ارائه دهند. (هرچند به جز استفاده از بی سیم ثابت در خانه ، برای رسیدن به مناطق روستایی عالی نیستند)

مدتی طول می کشد تا C-Band به سرعت بالا برود ، زیرا در حال حاضر توسط شرکت های ماهواره ای اشغال شده است. طبق قوانین فعلی ، آنها فقط باید فضا را در سه مرحله از دسامبر ۲۰۲۱ تا پایان دسامبر ۲۰۲۵ آزاد کنند. اما همانطور که در باند LTE 71 T-Mobile ، که قبلاً توسط ایستگاه های تلویزیونی اشغال شده بود ، مشاهده کردیم ، حامل های بی سیم اغلب راه هایی برای تسریع این مجوزها پس از دریافت مجوزها وجود دارد.

Adam Koeppe Verizon تأیید کرد که C-Band ایالات متحده شماره باند n77 را خواهد گرفت و اپل گفت که آیفون ها از باند n77 پشتیبانی می کنند. به گفته آرون پرسمن Fortune ، تحلیلگر Craig Moffett از MoffettNathanson گفت که این تلفن ها از C-Band ایالات متحده پشتیبانی می کنند.

این نتیجه آزمایش FCC نشان می دهد که آیفون ۱۲ از باند n77 پشتیبانی می کند. (FCC)

یک راهنما به من تأیید کرد که گواهینامه های FCC برای سری iPhone 12 شامل band n77 است ، اولین باری است که چنین چیزی را در یک تلفن آمریکایی مشاهده می کنم. من گواهینامه FCC را برای Samsung Galaxy Note 20 Ultra بررسی کردم ، و آن یکی آن را ندارد. در حالی که برخی از تلفن های خارجی از n77 پشتیبانی می کنند ، من تا به حال هیچ تلفن آمریکایی را با آن ندیده ام. (و قبل از اینکه به وارد کردن آن گوشی های خارجی فکر کنید ، آنها فاقد باندهای دیگری هستند که شبکه های آمریکایی در حال حاضر از آنها استفاده می کنند) .

ژاپن در حال حاضر دارای شبکه های ۵G در باند n77 است. بسیاری دیگر از کشورهای خارجی دارای شبکه ۵G موجود در باند n78 هستند که زیرمجموعه ای از n77 است. تلفن هایی که از n78 پشتیبانی می کنند اما از باند کامل n77 پشتیبانی نمی کنند نمی توانند از C-Band ایالات متحده به طور کامل استفاده کنند زیرا تخصیص ما با فرکانس کمی بالاتر از n78 مجاز است.

راهنما اشاره کرد که n77 گوشی های آیفون تنها می تواند روی باند LTE b41 “متصل” شود ، فرکانسی که تقریباً به طور کامل متعلق به T-Mobile است. این بدان معناست که برای Verizon و AT&T ، انتقال C-Band باید همزمان با تبدیل به شبکه های ۵G مستقل همراه شود. این در واقع یک چیز خوب برای مصرف کنندگان است. این بدان معناست که وقتی تغییر حالت اتفاق می افتد ، شبکه های C-Band احتمالاً دارای تأخیر بسیار کمتری نسبت به شبکه ۴G شما نیز هستند. و راه اندازی زیادی را تحمل نخواهد کرد. Seeking Alpha گزارش داد که AT&T قصد دارد ۵G مستقل را در پایان امسال راه اندازی کند و Verizon آن را در سال ۲۰۲۱ راه اندازی می کند.

شرکت اپل کماپلکس ارائه دهنده خدمات تعمیرات از جمله تعمیر اپل تی وی ، تعمیر اپل واچ ، تعمیر مک بوک و تعمیر آیپد می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *