آنتن دهی آیفون ۱۳ در نقاط بدون آنتن

نمایندگی اپل در تهران
زمان مطالعه مطلب 5 دقیقه

همه ما گاهی اوقات در مکانی قرار می گیریم که آنتن دهی موبایل ضعیفی وجود دارد، اگر تصادفاً آن محل خانه، آپارتمان یا وسیله نقلیه شما باشد برقراری تماس ارسال پیام، اتصال به اینترنت و شبکه های اجتماعی با مشکل مواجه می شود. آیفون از آن دسته گوشی های موبایلی می باشد که معمولا آنتن دهی بسیار قوی دارد و شما کمتر با نداشتن آنتن برای برقراری ارتباط مواجه می شوید. اما در بعضی مواقع آنتن دهی آیفون ۱۳ در نقاط بدون آنتن با مشکلاتی مواجه می شود. در این مقاله به نکاتی را در مورد نحوه تقویت آنتن دهی آیفون ۱۳ در نقاط بدون آنتن به شما گفته خواهد شد.

تعمیر آیفون

استفاده از حالت هواپیما

ساده ترین راه برای رفع هرگونه مشکلی که در گوشی ها به وجود می آید، راه اندازی مجدد کنید. روشن و خاموش کردن تلفن زمان می برد. خوشبختانه با روشن و خاموش کردن حالت هواپیما می توانید به نتایج مشابهی برسید.

روشن و خاموش کردن حالت هواپیما، تلفن شما را مجبور می کند اتصال خود را دوباره به شبکه برقرار کند. با کشیدن صفحه به بالا یا پایین روی صفحه آیفون ۱۳، به مرکز کنترل بروید و روی دکمه حالت هواپیما ضربه بزنید.

حداقل ۵ ثانیه صبر کنید و دکمه حالت هواپیما را برای بار دوم ضربه بزنید تا این ویژگی خاموش شود.

 

  • تماس Wi-Fi را امتحان کنید

آیا اغلب با مشکلات آنتن دهی در خانه یا محل کار خود مواجه هستید اما اتصال Wi-Fi قابل اعتماد دارید؟ ممکن است بخواهید گزینه تلفن Wi-Fi را در آیفون خود جایگزین شبکه تلفن همراه خود کنید.

برای انجام این کار، تنظیمات را باز کنید به پایین بروید و روی Phone > Wi-Fi Calling ضربه بزنید. سپس دکمه کنار Wi-Fi Calling در این آیفون را به راست تغییر دهید تا روشن شود. تمام شد، تماس Wi-Fi اکنون فعال شده است.

 

برقراری تماس از طریق اتصال Wi-Fi شما ممکن است دریافت روشن تری نسبت به شبکه تلفن همراه شما داشته باشد. با این حال، ممکن است هنگام مرور اینترنت یا استفاده از برنامه سیگنال ضعیفی را تجربه کنید.

 

 

  • انجام تست مخفی

بیایید از ابتدا شروع کنیم. قدرت آنتن دهی تلفن همراه شما بر حسب دسی بل (dBm) اندازه گیری می شود. به خاطر داشته باشید که قدرت سیگنال تلفن شما بسته به عوامل متعددی از هرگونه تداخل گرفته تا فاصله شما از برج مخابرات تلفن همراه متغیر است.

اگر dBm به -۱۲۰ برسد ، شما در منطقه ای قرار گرفته اید که ما از آن به عنوان “منطقه مرده” یاد می کنیم. هر چیزی بهتر از -۱۰۰ یک سیگنال قابل استفاده در نظر گرفته می شود. سیگنال قوی -۴۰ یا بهتر است. بنابراین، هرچه این عدد به صفر نزدیک شود، سیگنال تلفن بهتر است.

می توانید قدرت سیگنال آیفون ۱۳ خود را با استفاده از حالت مخفی میدان تست آن بررسی کنید. برنامه Phone را باز کرده و *۳۰۰۱#۱۲۳۴۵#* را در صفحه کلید شماره گیری کنید. در چند ثانیه، تعدادی از اعداد را مشاهده خواهید کرد.

در سمت راست بالا، منویی وجود دارد. هر فهرست را مرور کنید تا مدخلی را مشاهده کنید که حاوی rsrp باشد. این قدرت سیگنال تلفن شما است. اگر این شماره در خانه یا محل کار شما کم است، زمان مرحله ۴ فرا رسیده است.

 

  • تقویت کننده سیگنال آنتن

اگر به طور مداوم سیگنال ضعیفی در خانه یا محل کار دارید، روی تقویت کننده سیگنال سلول های آیفون سرمایه گذاری کنید.تقویت کننده در هر مکانی با سیگنال سلولی موجود که نیاز به تقویت دارد کار می کند. استفاده و نصب آنها نیز نسبتاً آسان است، اما با توجه به اینکه تقویت کننده های سیگنال سلولی دارای رادیوهای سلولی در آنها هستند ، می توانند کمی گران باشند. این فناوری به همین دلیل است که تقویت کننده ها به طور مداوم برای اکثر کاربران آیفون کار می کنند.

 

  • iOS را به روز کنید

به روز نگه داشتن سیستم عامل همیشه ایده خوبی است. به روزرسانی ها نه تنها دارای پچ های امنیتی برای اشکالات شناخته شده هستند، بلکه بسیاری از مواقع شامل ابزارهایی هستند که به کارکردن هموارتر دستگاه شما کمک می کند. اگر از نسخه قدیمی iOS استفاده می کنید ، ممکن است باعث مشکلات اتصال شود.

برای به روزرسانی iOS خود ، تنظیمات را باز کنید، روی General ضربه بزنید، Software Update را انتخاب کنید. اگر به روزرسانی موجود است، Download and Installرا انتخاب کنید. ممکن است چند دقیقه طول بکشد، اما پس از نصب به روزرسانی، باید اتصال بهتری داشته باشید.

 

راه حل چهارم: تنظیمات شبکه iPhone 12 خود را بازنشانی کنید

 

اگر راه حل های بالا مشکل را برطرف نکرد ، وقت آن است که تنظیمات شبکه iPhone 12 خود را به مقادیر و گزینه های پیش فرض خود برگردانید. انجام مجدد تنظیمات شبکه ، تنظیمات شبکه وارد شده به صورت دستی مانند WiFi و APN ها را پاک می کند. هیچ اطلاعات و اطلاعات شخصی نباید تحت تأثیر این فرایند قرار گیرد.

 

از صفحه اصلی به تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

روی General ضربه بزنید.

به پایین بروید و سپس Reset را انتخاب کنید.

روی گزینه Reset Network Settings ضربه بزنید.

پس از درخواست ، رمز عبور دستگاه خود را وارد کنید.

سپس برای تأیید بازنشانی تنظیمات شبکه ضربه بزنید.

ریست کردن آیفون 13

ریست کردن آیفون ۱۳

خطاهای پیچیده سیستم که ممکن است باعث نوسان سیگنال در آیفون ۱۳ شما شده باشد. اگر علت این است، برای مقابله با آن به راه حل پیشرفته تری نیاز دارید. بازگرداندن آیفون ۱۳ از طریق حالت بازیابی ممکن است پاسخ این مشکل باشد.

برای انجام این فرایند، باید یک کامپیوتر Mac یا ویندوز با آخرین iTunes نصب شده تهیه کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که رایانه شما از جدیدترین سیستم عامل سازگار با آیفون ۱۳  خود استفاده می کند. در صورت برآورده شدن همه شرایط، دستگاه خود را با استفاده از کابل لایتنینگ ارائه شده توسط Apple به کامپیوتر وصل کنید. سپس به iTunes اجازه دهید در صورت امکان با آیفون ۱۳ و فایل های پشتیبان شما همگام سازی شود. پس از ایمن سازی پشتیبان گیری، مراحل زیر را دنبال کنید تا آیفون ۱۳  خود را در حالت بازیابی قرار دهید و سپس iOS را در iTunes بازیابی کنید:

  • دکمه افزایش صدا را سریع فشار داده و رها کنید.
  • دکمه کاهش صدا را سریع فشار داده و رها کنید.
  • سپس دکمه Power/Side را یکبار با درخواست اتصال به صفحه iTunes فشار دهید و نگه دارید. وقتی آرم اپل ظاهر شد دکمه را رها نکنید زیرا باید وارد حالت بازیابی شوید.
  • پس از ورود به حالت بازیابی، گزینه Update یا Restore را مشاهده خواهید کرد.
  • اگر می خواهید iOS را بدون پاک کردن داده ها دوباره نصب و بارگیری کنید ، گزینه Restore را انتخاب کنید.
  • تلفن خود را جدا نکنید و آن را متصل نگه دارید تا تمام مراحل بازیابی به پایان برسد.

 

اگر از قاب محافظ در آیفون ۱۳  خود استفاده می کنید، سعی کنید آن را بیرون بیاورید و ببینید آیا اتصال سیگنال بهبود یافته است. اگر چنین است، ممکن است علت این امر این باشد که چرا سیگنال را از دست می دهد زیرا برخی از محفظه ها و لوازم جانبی شخص ثالث تمایل به مسدود کردن آنتن دهی آیفون ۱۳ یا قطعات مربوطه دارند.

اگر هنوز مشکل برطرف نشده است، دوباره با ارائه دهنده شرکت مخابراتی خود تماس بگیرید و از او کمک بیشتری بخواهید. تعویض سیم کارت نیز یک راه حل مناسب برای رفع مشکل سیگنال در آیفون ۱۳ شما است.

شرکت اپل کمپلکس ارائه دهنده خدمات تعمیرات از جمله  تعمیر اپل تی وی ، تعمیر اپل واچ ، تعمیر مک بوک و تعمیر آیپد می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *