مشکلات رایج مک بوک

مک بوک
زمان مطالعه مطلب 5 دقیقه

آیا به دنبال راه هایی برای تعمیر مک بوک خود در زمان روشن نشدن آن هستید؟ به دلیل مشکلات رایج مک بوک، گاهی اوقات ، رایانه های Mac روشن نمی شوند.

گاهی روشن و خاموش کردن دستگاه دشوار است. اگر با مشکلات مشابه دست و پنجه نرم می کنید، در این صفحه از چگونگی بهبود این مشکل و راه اندازی مجدد و تعمیر مک بوک صحبت خواهیم کرد.

راه هایی برای تعمیر رایانه Mac در زمان روشن نشدن آن

۱-  باید قدرت را بررسی کنید

–  وقتی Mac شما روشن نمی شود ، مطمئن شوید که از منبع تغذیه مناسب پشتیبان گیری می کند. گاهی اوقات، روشن کردن دستگاه دشوار می شود، شاید ایراد از باتری باشد. لطفا آن را بررسی کنید.

–  اگر برق قطع شد ، شارژر را وصل کنید. اگر شارژر کار نمی کند ، پریزهای مختلف ، کابل های برق و آجرهای برق را امتحان کنید.

۲-  مشکل نمایش را بررسی کنید

–  برای تعمیر مک بوک در این حالت مطمئن شوید که در صفحه نمایش خارجی دستگاه Mac شما برق وجود دارد.

–  از نصب کابلهای صفحه نمایش اطمینان پیدا کنید.

– سعی کنید سوئیچ های ورودی یا سایر لوازم جانبی بین صفحه نمایش خود و Mac خود را دور بزنید و صفحه نمایش خود را مستقیماً به Mac خود وصل کنید.

–  در صورت امکان ، صفحه دیگر و کابل های دیگر را امتحان کنید.

۳-  کابل های سخت افزاری را دوبار چک کنید

شل بودن سیم نیز یکی از دلایلی است که ممکن است Mac روشن نشود.

– برای تعمیر مک بوک خود از متصل بودن کابلهای مک و هر صفحه نمایش خارجی به طور ایمن  اطمینان حاصل کنید.

–  علائم ساییدگی یا پارگی در کابل ها را بررسی کنید.

۴-  دوچرخه سواری قدرت

– به منظور بازگرداندن عملکرد Mac ، دوچرخه سواری قدرت می تواند نقش مهمی ایفا کند.

– هر نوع مک بین قطع برق و راه اندازی مجدد به ۱۰ ثانیه یا بیشتر نیاز دارد.

– اگر مک M1 یا مک بوک است ، دکمه روشن / خاموش باید ۱۰ ثانیه نگه داشته شود.

– اگر دسکتاپ مک است، آن را جدا کنید و بگذارید حداقل ۱۰ ثانیه بماند.

 تعمیر مک بوک پرو

دارندگان مک بوک M1 شکایت دارند که صفحه نمایش آنها بدون هیچ دلیل مشخصی ترک می خورد.

به طور کلی تعمیر صفحه نمایش مک بوک هزینه بر است.

  • چندین کاربر از مک بوک M1 ادعا کرده اند که صفحه نمایش لپ تاپ آنها در حین استفاده معمولی خراب شده استتعمیر چنین نقصی گران است و اپل هنوز در این مورد اظهار نظری نکرده است.

اگر دسکتاپ مک است، آن را جدا کنید و بگذارید حداقل ۱۰ ثانیه بماند.

دو نظریه رایج در مورد اینکه چه چیزی ممکن است باعث این نقص ها شود

مورد اول

فرضیه این است که وقتی کاربران مک‌بوک‌های خود را می‌بندند، ممکن است یک شی کوچک بین صفحه‌کلید و صفحه‌نمایش گیر کرده باشد و فشار زیادی به سطح شیشه‌ای صفحه‌نمایش وارد کند.

مورد دوم

حول خود صفحه نمایش می چرخد. هنگامی که لپ تاپ با یک دست بسته می شود یا زمانی که موقعیت لپ تاپ با گرفتن لبه صفحه نمایش تنظیم می شود، ممکن است آنقدر قوی نباشد که بتواند فشار را تحمل کند.

در حالی که این امر می تواند تقریباً برای هر نوت بوکی اتفاق بیفتد ، مشخص نیست که چرا تعداد روزافزون گزارشات بیشتر مربوط به واحدهای جدیدتر مک بوک پرو وMacBook Air M1 است. اگرچه ساختار اولیه آنها شبیه به موارد قبلی است.

مدلهای مک بوک با توجه به طراحی بسیار ظریف آنها ، ممکن است به سادگی بیشتر مستعد این نوع عیب گران باشند.

من احساس می کنم برای Air … اما نه برای Pro. وقتی لپ تاپ بسته شد، آن را برگردانید و به نوار لولا نگاه کنید. کابل‌های نمایشگر نمایان می‌شوند. این شکاف بسیار کوچکی است که آنها را نشان می دهد و در صورت باز شدن تقریباً کاملاً پنهان می شود اما می تواند جدا شود … واقعاً مطمئن نیستم که طرح های قدیمی این ویژگی را داشته باشند .

۶ گزارش از شکستگی صفحه نمایش مک بوک M1

ترک خوردن صفحه نمایش مک بوک M1 در هنگام استفاده عادی

گزارشات متعددی در مورد ترک خوردگی صفحه نمایش M1 MacBook در هنگام استفاده معمولی از دستگاه ها وجود دارد.

مک بوک ایر M1 و مک بوک پرو M1 شامل این گزارش ها می شوند. در برخی موارد، اپل دستگاه ها را به صورت رایگان تعمیر یا تعویض کرده است. در حالی که بیشتر کاربران برای تعمیر دستگاه خودهزینه باید پرداخت کنند.

گزارش اول

  • من مک بوک پروM1 دارم . آن را در مارس ۲۰۲۱ خریداری کرده ام. دیروز صبح آن را باز کردم و ترک هایی در صفحه نمایش پیدا کنم. با اپل تماس گرفتم و مجبور شدم برای تعمیر مک بوک پول پرداخت کنم تا آن را تعمیر کنند

به آنها توضیح دادم که هیچ کاری برای آسیب رساندن به صفحه نمایش نکرده ام، اما پاسخ آنها این بود که تکنسین های ما تصمیم می گیرند که آیا من آن را خراب کرده ام یا نه؟ و در این صورت پولم را به من بر می گردانند.

گزارش دوم

  • من ۶ ماه پیش یک MacBook Air M1 خریدم و صفحه بدون هیچ دلیل مشخصی ترک خورد.  کامپیوتر خود را در بالای میز در طول شب گذاشتم و روز بعد که آن را باز کردم صفحه نمایش ۲ ترک کوچک در سمت راست داشت که به عملکرد صفحه آسیب رسانه بودد

با یک مرکز مجاز اپل برای تعمیر مک بوک تماس گرفتم و گفتن گارانتی اپل آن را پوشش نمی دهد زیرا یک گویی چیزی به اندازه یک برنج بین صفحه نمایش و صفحه کلید گذاشته ام

من همچین چیزی روی میزم ندارم و مثل هر شب کامپیوترم را می بندم.

گزارش سوم

  • برای من هم اتفاق افتاده است. لپ تاپ روی میز بود. وقتی مک را بازکردم، دیدم صفحه نمایش شکسته است.

گزارش چهارم

  • ما ۴ ماه پیش M1 Macbook Air خریداری کردیم. آخر هفته گذشته همسرم در حال تماشای فیلم بود و صفحه نمایش را تنظیم کرد تا زاویه دید را تغییر دهد.

صفحه نمایش و ناحیه ای در سمت  سیاه شده بود. من MBA را به فروشگاه محلی اپل بردم. گفتند: “همسرم هنگام تغییر زاویه نمایشگر فشار آورده و شامل گارانتی نمی شود..”

گزارش پنجم

  • پسر من پشت میز کار خود مشغول کار با MacBook Pro M1 بود. ساغتی آن را برای استراحت بست. وقتی به سمت میزش برگشت، دستگاه را باز کرد و متوجه شد که پایین صفحه با خطوط سیاه و سفید پوشیده شده است.

گزارش ششم

  • من همین تجربه را داشته ام. در ۲۸ جولای لپ تاپم را بستم تا سگم را به بیرون ببرم. وقتی برگشتم و مشغول کار با لپ تاپم شدم دیدم صفحه نمایش آن ترک خورده است. این موضوع خیلی ناراحت کننده بود. چون نمی توانستم بفهمم چطور این اتفاق افتاد.

 برای تعمیر مک بوک آن را به نمایندگی تعمیر مک بوک بردم و بلافاصله به من گفتند “ما می گوییم چه اتفاقی افتاده” و توضیح داده شد که من درب لب تاپ را با فشار و بد بسته ام . وقتی گفتم این اتفاق نیفتاد، آنها قبول نکردند.

ارتباط با ما

کاربران گرامی می توانند در صورت بروز هرگونه مشکل در دستگاه اپل خود با همین مجموعه  تماس گرفته تا راهنمایی های لازم برای رفع مشکلات بوجود امده را دریافت کنند. همچنین میتوانید با  تکمیل فرم درخاست در صفحه اصلی نمایندگی اپل  مشخصات خویش را  ثبت کرده تا در اسرع وقت، متخصصین برای بررسی مشکلات بوجود آمده در تمامی محصولات اپل با شما ارتباط بر قرار کنند. کاربران گرامی، با بامراجعه به مرکز نمایندگی تعمیرات اپل کامپلکس شاهد رفع تمامی ایرادات موجود در دستگاه خود در کمترین زمان و با کیفیتی مطلوب خواهند بود.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *