روش های فعال سازی هات اسپات آیفون ۱۳وقابلیت های آن

فعال سازی هات اسپات آیفون 13
زمان مطالعه مطلب 6 دقیقه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد، که نیاز به فعال کردن هات اسپات و به اشتراک گذاشتن اینترنت آیفون خود داشته‌اید و اگر هنوز روش آن را نمیدانید، برای فعال سازی هات اسپات آیفون ۱۳  و همچنین نحوه فعال کردن هات اسپات در آیفون ۱۳ دو سیم کارت،به همراه قابلیت های آن و روش های ذکر شده در این مقاله، یک بار برای همیشه این آموزش کاربردی برای نقطه اتصال ایفون۱۳ در تمامی دستگاه ها را مطالعه نمایید.

هات اسپات آیفون

اگر اولین بار است که بعد از خرید گوشی apple می‌خواهید از تنظیمات هات اسپات ایفون استفاده کنید، تنها کافیست به تنظیمات موبایل خود مراجعه کرده و روندی که در ادامه گفته می‌شود را طی کنید. ضمن اینکه اگر فعال سازی هات اسپات آیفون را به درستی انجام ندهید، گوشی شما توانایی به اشتراک گذاشتن دیتا با سایر دیوایس‌های دیگر را نخواهد داشت.

اصولاً هات اسپات در ایفون بصورت پیش‌فرض فعال نبوده و ممکن است  از خود این سؤال را بپرسید، چگونه نقطه اتصال ایفون را فعال کنیم و چرا اصلاً بطور خودکار فعال نبوده؟ طبق گفته تیم پشتیبانی اپل به دلیلی که بعضی اپراتور‌ها امکان به اشتراک گذاشتن دیتا را به کاربران خود نداده و فعال بودن‌ هات اسپات ایفون بصورت پیش فرض، عملاً بی‌فایده است، شما مجبور به فعال کردن هات اسپات ایفون به صورت دستی می‌باشید.

نقطه اتصال ایفون چیست؟

شاید این عبارت به گوش خیلی از کاربران آشنا نباشد و تصور کنند آبا هات اسپات آیفون متفاوت است، اما اگر منوی گوشی شما فارسی باشد، در قسمت Hotspot با چنین جمله‌ای مواجه خواهید شد. در واقع نقطه اتصال آیفون همان ترجمه فارسی هات اسپات است و هیچ تفاوتی بین این دو وجود ندارد و تنها برخی از کاربران این قابلیت را با عنوان نقطه اتصال گوشی ایفون هم می‌شناسند؛ بنابراین اگر زمانی شخصی از شما پرسید که نقطه اتصال ایفون کجاست منظور وی همین هات‌اسپات است.

چگونه نقطه اتصال ایفون۱۳ را فعال کنیم

تنظیمات هات اسپات ایفون ۱۳ در ایرانسل و سایر اپراتور‌های ایرانی تقریباً هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و همگی یک روند کلی را طی خواهند کرد.

روش فعال کردن هات اسپات ایفون۱۳ به صورت زیر است:

ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شوید. بر روی قسمت “Cellular” کلیک کنید. سپس در قسمت “Cellular Plans” سیم کارت مورد نظر خود را انتخاب کنید(به عنوان مثال، می‌توانید سیم‌کارتی را که برای ای مسیج ایفون و زنگ زدن تعریف کرده‌اید و از همه مهم‌تر برای آن بسته اینترنتی خریده‌اید را فعال کنید).در ادامه باید در بخش “Cellular Data Network” وارد شده. سپس برای فعال کردن هات اسپات گوشی ایفون به پایین صفحه بروید، چراکه لازم است بخش “APN” را متناسب با نوع اپراتور سیم‌کارت خود پر کنید:

ایرانسل: mtnirancell

همراه‌اول: mcinet

رایتل: rightel

نکته: با توجو به اینکه رمز عبوری که در این قسمت وارد شده، پسورد نقطه اتصال آیفون نبوده. برای تغییر و فعال‌سازی رمز عبور باید در تنظیمات گوشی خود وارد قسمت “Personal Hotspot” شوید و پسورد مورد نظر خود را فعال کنید. این تنظیم در صفحه اول برنامه Settings قرار دارد. بعد از اینکه نام اپراتور را در “APN” وارد کردید، به صفحه اول تنظیمات بازگشته تا گزینه “Personal Hotspot” را مشاهده کنید. در آنجا توانسته، این قابلیت را فعال یا غیرفعال کنید. ضمن این که فعال بودن Wifi تنها برای این استفاده می‌شود که بخواهید به صورت بی‌سیم اینترنت خود را به اشتراک گذاری کنید.

روشن کردن نقطه اتصال ایفون

پیش‌تر توضیح دادیم که چگونه نقطه اتصال ایفون را فعال کنیم و روش زیر نیز آسان‌ترین راه برای فعال کردن هات اسپات ایفون ۱۳ و نسخه‌های جدید این برند است:

 زمانی که دسترسی به اینترنت Wifi نداشته باشید، همان زمانیست که Personal Hotspot یا همان نقطه اتصال آیفون به کمک شما آمده تا بتوانید دیتا همراه خود را از طریق گوشی در اختیار دوستان خود قرار دهید. برای روشن کردن نقطه اتصال ایفون کافیست مسیر زیر را طی کنید:

ابتدا به تنظیمات آیفون یا آیپد خود رفته بر روی گزینه Personal Hotspot کلیک کنید. در این بخش اگر تنظیمات اولیه ای که در ابتدا گفته‌ایم را به درستی انجام داده اید با فشار دادن گزینه فعال سازی، هات اسپات آیفون شما روشن می‌شود. فراموش نشود که پیش از انجام این مراحل باید اینترنت همراه شما روشن شده باشد

در همین بخش از تنظیمات نقطه اتصال ایفون شما قادر هستید که برای دیوایس‌های متفاوتی که قصد اتصال آن‌ها را دارید، محدودیت‌هایی را از جمله، فعال‌سازی پسورد و… را فعال کنید تا هیچ دستگاهی بدون دسترسی به رمز عبور، قادر به استفاده از اینترنت نباشد. فراموش نکنید که پس از اتمام استفاده، آن را غیرفعال کنید تا از مصرف بیش از حد باتری جلوگیری شود.

نحوه فعال کردن هات اسپات در آیفون ۱۳

تا اینجای مقاله به صورت کلی درباره روش‌های روشن کردن hotspot آیفون توضیحاتی اراِئه داده ایم، اما شاید برایتان سوال پیش آید که نقطه اتصال آیفون ۱۳ در کدام قسمت  و آیا هات اسپات گوشی‌های جدید اپل نیز با روش یکسانی فعال می‌شوند؟

خبر خوبی که هست نحوه فعال کردن هات اسپات در ایفون ۱۳ پرومکس که قدرتمندترین مدل قابل رجیستر حال حاضر اپل در ایران با آیفون چند سال گذشته هیچ تفاوتی نخواهد داشت، چراکه عامل مهمی که، ورژن سیستم عامل iOS است و فرقی نمی‌کند گوشی شما در چه سالی یا کدام نسخه تولید می‌شود.

برای این که خیالتان کاملاً راحت باشد و با هیچگونه چالشی روبه‌رو نشوید، در ادامه فعال کردن هات اسپات ایفون ۱۳ را گام‌به‌گام توضیح می‌دهیم:

برای فعال کردن نقطه اتصال ایفون ۱۳ یا مدل‌های دیگر  کافیست وارد قسمت Settings گوشی خود شوید. به بخش “Cellular” بروید. گزینه “Hotspot personal” را انتخاب نمایید. در این قسمت رمز wifi یا پسوردی که برای فعال کردن نقطه اتصال ایفون تعیین کردید را بزنید. در آخر با زدن گزینه “Allow others join”  روشن کردن نقطه اتصال ایفون به پایان می‌رسد. ناگفته نماند برای فعال سازی هات اسپات ایفون ۱۲ و تمامی مدل‌های اخیر اپل، کافیست همین مراحل را طی کنید.

تغییر اسم نقطه اتصال ایفون

خیلی از کاربران سیستم عامل iOS این سوال را مطرح کرده‌اند که چگونه اسم هات اسپات ایفون را عوض کنیم ؟ برای انجام این کار نیز کافیست وارد تنظیمات گوشی خود شده و مسیر زیر را دنبال کنید:

General

About

Name

در این قسمت نام مورد نظر خود را وارد کرده تا اسم Hotspot شما تغییر کند.

نحوه فعال کردن هات اسپات در آیفون ۱۳ دو سیم کارت

یکی از مواردی که گفتنش در این آموزش خالی از لطف نیست، طریقه فعال کردن هات اسپات ایفون های دو سیم کارت است که هیچ سختی خاصی نداشته و صرفاً باید در قسمت اول Settings دقت بیشتری در انتخاب سیم‌کارت مورد نظر خود داشته باشید.

برای سوئیچ کردن بین سیم‌کارت‌ها باید وارد تنظیمات آیفون شده و سپس مراحل زیر را طی کنید:

به بخش “Cellular” رفته در قسمت “Cellular Plans” بررسی کرده که هر دو خطتان روشن و فعال باشدحال خط  مدنظر خود را انتخاب کنید و روی عبارت Turn on this line ضربه بزنید سپس بر روی “Cellular Data Network” کلیک نمایید در آخر گزینه Allow Cellular Data Switching را روشن کنید

یادتان نرود که استفاده از هات اسپات هر دو سیم بصورت همزمان غیرممکن بوده و باید اول مشخص کنید که از کدام سیم کارت جهت اینترنت استفاده میکنید. حال که می‌دانیم چگونه هات اسپات آیفون را فعال کنیم بهتر است کاربرد‌های Hotspot را نیز بررسی نماییم…

کاربردهای هات اسپات آیفون

امروزه اینترنت تبدیل به عنصری جدانشدنی از زندگی  انسان‌ها بوده و ممکن است در مکان یا شرایطی باشید که مجبور به اشتراک‌گذاری اینترنت گوشی خود باشید. در واقع هات اسپات در ایفون دقیقاً برای همین موضوع کاربردی است و به وسیله آن می‌توانید گوشی خود را تبدیل به یک مودم وایرلس کنید و اینترنت خود را با دوستانتان یا دستگاه‌های مختلف به اشتراک بزارید.

 با توجو به اینکه هات اسپات ایفون صرفاً برای به اشتراک گذاشتن اینترنت نبوده و استفاده‌های مفید دیگری نیز خواهد داشت. از دیگر استفاده‌هایی که می‌توانید از هات اسپات در ایفون داشته باشید استفاده از تترینگ یا توانایی انتقال فایل از آیفون به کامپیوتر و دیوایس‌های اندرویدی می‌باشد.

بطور معمول برنامه‌هایی که انتقال دیتا بین گوشی‌های اندرویدی و آیفون را بر عهده داشته، از هات اسپات موبایل اندرویدی استفاده کرده و گوشی شما به آن دیوایس اندرویدی متصل خواهد شد، اما اپلیکیشن‌هایی نیز هستند که جهت ایجاد این ارتباط از نقطه اتصال ایفون استفاده می‌کنند.

دلیل وصل نشدن هات اسپات آیفون

 عدم متصل شدن هات اسپاد آیفون می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که معمولاً در موارد زیر خلاصه می‌شود:

نسخه wifi آیفون شما با دستگاهی که قصد اشتراک‌گذاری با آن را دارید، همخوانی ندارد و پشتیبانی نمی‌شود شبکه سراسری اینترنت دچار اختلال  و مشکل را باید از اپراتور خود جویا باشید یا چند دقیقه بعد مجددا امتحان کنید محدودیت‌های پارت نامبر آیفون شما در کشور می‌تواند از دلایل وصل نشدن هات اسپات باشد. اگر درباره محدودیت برخی پارت نامبرها کنجکاوی دارید، برای مثال پارت نامبر آمریکا، محدودیت تک سیمکارتی دارد یا آیفون سفارش چین تماس صوتی در فیس تایم ندارد. به همین دلیل پارت نامبر گوشی خود را نیز حتماً برسی نمایید

نحوه خاموش و روشن کردن هات اسپات به صورت سریع و میانبر

آیکون میان‌بر و دسترسی سریع هات اسپات در قسمت کنترل سنتر آیفون شما وجود داشته و کافیست انگشت خود را از سمت پایین به بالای صفحه هدایت کنید تا وارد بخش دسترسی سریع گوشی خود شوید. سپس چند ثانیه دست خود را روی Connectivity نگه داشته تابه بخش هات اسپات وارد شوید و آن را خاموش/ روشن نمایید. بدون شک نقطه اتصال ایفون امکانات بسیار گسترده‌تری خواهد داشت، اما در این مقاله تمرکز ما بر این بوده که کاربردی‌ترین قابلیت‌های هات اسپات اپل را بررسی کنیم. حال که دیگر می‌دانید نقطه اتصال ایفون چگونه فعال میشود وقت آن رسیده تا از این قابلیت مهم برای دوستانتان که اینترنت ندارند استفاده کنید.

ارتباط با ما
کاربران گرامی می توانند در صورت بروز هرگونه مشکل در دستگاه اپل خود با همین مجموعه تماس گرفته تا راهنمایی های لازم برای رفع مشکلات بوجود امده را دریافت کنند. همچنین میتوانید با  تکمیل فرم درخاست در صفحه اصلی نمایندگی اپل  مشخصات خویش را  ثبت کرده تا در اسرع وقت، متخصصین برای بررسی مشکلات بوجود آمده در تمامی محصولات اپل در اسرع وقت با شما ارتباط بر قرار کنند. کاربران گرامی، با بامراجعه به مرکز نمایندگی تعمیرات اپل کامپلکس شاهد رفع تمامی ایرادات موجود در دستگاه خود در کمترین زمان و با کیفیتی مطلوب خواهند بود. 

شرکت اپل کمپلکس پیشرو در خدمات تعمیر محصولات اپل همچون تعمیر اپل تی وی ، تعمیر اپل واچ ، تعمیر آیفون و تعمیر آیپد می باشد .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *