تفاوت پارت نامبر های ایفون

پارت نامبر
زمان مطالعه مطلب 3 دقیقه

در بحث خرید محصولات اپل در سری‌های مختلف با بحث پارت نامبر ایفون مواجه می‌شویم، در این مقاله تصمیم داریم بحث پارت نامبر گوشی‌ها یا محصولات اپل را برسی و تفاوت‌های آن را اعلام کنیم. در بحث پارت نامبرهای گوشی‌های اپل(آیفون) تفاوت‌های واضح و مشخصی وجود دارد. به طور کلی بخواهیم به این مسئله اشاره کنیم، کمپانی بزرگ اپل با توجه به هر کشور و قوانین آن سری گوشی‌های خود را تولید و عرضه می‌کند. حال این تفاوت‌ها چه مواردی است. به طور کلی شرکت اپل تفاوت‌ها را در محدود کردن محصولات خود به نسبت دستگاه‌های اندرویدی می‌داند.

چرا پارت نامبرها با هم متفاوت است؟

همانطور که گفتیم کمپانی اپل سری محصولات خود را با پارت نامبرهای مختلف تولید و عرضه بازار می‌کند، اما دلیل این کار اپل چیست؟ در پاسخ به این سوال بخواهیم بگوشیم شرکت ال برای جذابیت بیشتر و جذب مخاطب خود با توجه به هر قوانین کشور و منطقه جغرافیایی و فرهنگ آن کشور محصولات خود را طراحی می‌کند.

انواع پارت نامبرها و تفاوت‌های آن

در ادام به تفاوت پارت نامبرها و برتری و ویژگی‌های آنها اشاره می‌کنیم. این نکته را در ذهن خود داشته باشید همه ی گوشی‌ها و محصولات اپل در کشور چین اسمبل(مونتاژ) می‌شوند و هیچ تفاوت کیفیتی در پارت نامبرها وجود ندارد. در ادامه بهد چند پارت نامبر معروف که کمپنی اپل در نظر گرفته است اشاره می‌کنیم.

پارت نامبر ZA/A (سنگاپور)

کشور سنگاپور که در آسیا واقع شده است، مخاطبان گوشی‌های آیفون خود را دارند که اصرار بر این دارند که سری گوشی‌های تولید شدعه برای این کشور از دوسیم کارت استفاده کنند و همین طور هم شد گوشی‌های سری ZA/A کمپانی بزرگ اپل از دوسیم کارت استفاده می‌کنند.

پارت نلامبرCH/A (چین)

یکی دیگر از پارت نامبرهای این شرکت بزرگ و پر طرفدار پارت نامبر CH/A است. این پارت نامبر برای عرضه در کشور چین عرضه شده است. پارت نامبرCH/A از دوسیم کارت فیزیکی استفاده می‌کند ولی دلیل تفاوت آن با پارت نامبر ZA/A چیست؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم پارت نامبر CH/A از قابلیت تماس صوتی در برنامه انحصاری فیس تایم محروم است.

ولی به دلیل تفاوت قیمتی زیاد در سری‌های ۱۳ در ایران اصلا ارزنده نیست که شما بخواهید از پارت نمابر ZA/A استفاده کنید.

پارت نامبرLL/A (آمریکا)

در سری گوشی‌های آیفون می توان به پارت نامبر LL/A که برای بازار آمریکا ساخته شده است اشاره کرد. در این پارت نامبر شما از یک سیم کارت فیزیکی می‌توانید استفاده کنید. در سری‌های (۱۲و۱۳) به بعد این دستگاه‌ها در این پارت نامبر آنتن فیزیکی MMWAVE به گوشی‌های آیفون اضافه می‌شوند.اما آنتن MMWAVE چیست؟ در رابطه به این سوال می‌توان گفت این آنتن در آنتن دهی ۵G استفاده می‌ود که به کار کاربران ایرانی نمی‌آیند چون ما در کشور ایران آنتن دهی ۵g را نداریم.

از کجا متوجه بشیم که پارت نامبر گوشی آیفون ما برای کجاست؟

برای فهمیدن این که پارت نامبر گوشی آیفون شما چیست دو دو راه وجود دارد.

اولین راه این است که در زیر جعبه دستگاه در قسمت مشخصات و اطلاعات دستگاه سری پارت نامبر خود را ببینیم. در صورتی که به جعبه دستگاه خود دسترسی ندارید در خود گوشی موبایل وارد قسمت SETTINGS(تنظیمات) دستگه خود شوید در مرحله بعد وارد قسمت GENERAL و در مرحله بعد وارد قسمتABOUT(درباره دستگاه) شوید.

پارت نامبر

، بعد از انجام این مراحل در قسمت ABOUT به دنبال سری MODEL NUMBER دستگاه خود بگردید.

پارت نامبر

بعد ار پیدا کردن MODEL NUMBER به چند کلمه آخر آن دقت کنید و از آنجا طبق تصویر متوجه می‌شوید پارت نامبر گوشی شما چیست.

پارت نامبر

ارتباط با ما
کاربران گرامی می توانند در صورت بروز هرگونه مشکل در دستگاه اپل خود با همین مجموعه تماس گرفته تا راهنمایی های لازم برای رفع مشکلات بوجود امده را دریافت کنند. همچنین میتوانید با  تکمیل فرم درخاست در صفحه اصلی نمایندگی اپل  مشخصات خویش را  ثبت کرده تا در اسرع وقت، متخصصین برای بررسی مشکلات بوجود آمده در تمامی محصولات اپل در اسرع وقت با شما ارتباط بر قرار کنند. کاربران گرامی، با بامراجعه به مرکز نمایندگی تعمیرات اپل کامپلکس شاهد رفع تمامی ایرادات موجود در دستگاه خود در کمترین زمان و با کیفیتی مطلوب خواهند بود. 
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *