هدست اپل در سال ۲۰۲۲

هدست اپل در سال 2022
زمان مطالعه مطلب 7 دقیقه

اپل بیش از ۱۰ سال است که فناوری های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را بر اساس ثبت اختراع بررسی می کند، اما با توجه به محبوبیت واقعیت مجازی و واقعیت افزوده با عرضه  ARKit، فعالیت اپل جدی تر شده است و انتظار می رود که منجر معرفی هدست اپل در سال ۲۰۲۲ شود.شایعه شده است که اپل یک واحد تحقیقاتی مخفی با صدها کارمند دارد که روی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی کار می کنند و راه هایی را بررسی می کنند که فناوری های نوظهور می توانند در محصولات آینده اپل استفاده شوند. استخدام VR/AR در چند سال گذشته افزایش یافته است و اپل چندین شرکت AR/VR را به عنوان پیشبرد کار خود در فضای AR/VR خریداری کرده است.

 

معرفی هدست اپل در سال ۲۰۲۲

شایعه شده است که اپل روی حداقل دو پروژه AR کار می کند که شامل یک هدست واقعیت افزوده است که قرار است در حدود سال ۲۰۲۲ عرضه شود و پس از آن یک عینک شیک تر از واقعیت افزوده عرضه خواهد شد. بسیاری از شایعات تنها بر روی عینک متمرکز شده اند، با این حال، منجر به سردرگمی در مورد برنامه های اپل شده است، اما به نظر می رسد هدست AR/VR اولین محصولی باشد که عرضه می شود.مینگ چی کو یکی از معروف ترین تحلیلگران اپل معتقد است که هدست اپل در سال  ۲۰۲۲ «واقعیت ترکیبی» است و ممکن در اواخر سال ۲۰۲۲ یا اویل سال ۲۰۲۳ معرفی. هرچند منابع دیگر گفته اند که این عینک در سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد. این هدست AR/VR است، با نام واقعیت ترکیبی، در حالی که عینک های اپل واقعیت افزوده هستند.

 

هدست واقعیت ترکیبی

اپل در حال کار بر روی عینک های هوشمند و یک هدست AR/VR معروف به واقعیت ترکیبی است که ابتدا هدست و سپس عینک عرضه می شود. شایعه شده است که این هدست شبیه به هدست واقعیت مجازی Oculus Quest فیس بوک است، اما با طراحی زیباتر که از پارچه و مواد سبک وزن برای اطمینان از راحتی هدست استفاده می کند.گفته می‌شود که دارای دو نمایشگر با وضوح بالا و دوربین‌های تشخیص چشم است که به کاربران امکان می‌دهد «تایپ‌های کوچک را بخوانند» و «دیگر افراد را در مقابل و پشت اشیاء مجازی ببینند». این هدست قادر است سطوح، لبه ‌ها و ابعاد اتاق‌ ها را با «دقت بیشتر نسبت به دستگاه‌های موجود در بازار» ترسیم کند. این صفحه نمایش پیشرفته تر و تراشه ای خواهد داشت که حتی سریعتر از پردازنده M1 در مک های ۲۰۲۰ است.

بیش از دوازده دوربین برای ردیابی حرکات دست و دوربین هایی برای دیدن دنیای بیرون مجهز خواهد شد و این طراحی مانع از دید محیطی برای جلوگیری از نشت نور به میدان دید کاربر می شود. همچنین ممکن است یک گیره رو به بیرون در صفحه نمایش تعبیه شده باشد تا به کاربر اجازه دهد تصاویر گرافیکی را به دیگران نشان دهد.هدست VR دارای صفحه نمایش میکرو OLED با وضوح بالا با حداکثر ۳۰۰۰ پیکسل در هر اینچ است. قبلاً شایعه شده بود که یک صفحه نمایش میکرو OLED برای عینک هوشمند وجود دارد، اما نه برای هدست واقعیت مجازی.

هدست واقعیت ترکیبی آینده اپل در مجموع دارای ۱۵ ماژول دوربین نوری خواهد بود. هشت ماژول از ۱۵ ماژول دوربین برای تجربیات واقعیت افزوده آشکار، شش ماژول برای “بیومتریک نوآورانه” و یک ماژول دوربین برای تشخیص محیطی استفاده خواهد شد.هدست اپل در سال ۲۰۲۲ مجهز به یک سیستم ردیابی چشم پیشرفته خواهد بود که برای ارائه یک تجربه بصری بصری که به طور یکپارچه با محیط خارجی در تعامل است، همراه با عملکرد بصری تر که می تواند با حرکات چشم کنترل شود و بار محاسباتی را کاهش دهد، مجهز خواهد شد. وضوح کاهش یافته در جایی که کاربر به آن نگاه نمی کند.

از نظر طراحی، این هدست به‌عنوان یک گیره براق و منحنی که توسط مواد مشبک و هدبندهای قابل تعویض به صورت متصل شده است، توصیف شده است. ظاهراً یک هدبند دارای فناوری صوتی فضایی مانند AirPods Pro برای تجربه صدای فراگیر است، در حالی که دیگری عمر باتری اضافی را در حین حرکت فراهم می کند. اپل در حال کار بر روی چندین روش کنترلی است، این هدست همچنین می‌تواند به حرکات چشم و حرکات دست کاربر پاسخ دهد، در حالی که یک نمونه اولیه از هدست دارای یک صفحه فیزیکی در سمت گیر است. اپل همچنین ورودی سیری را آزمایش کرده است.اپل می خواهد یک اپ استور برای این هدست با تمرکز بر بازی، پخش محتوای ویدئویی و ویدئو کنفرانس ایجاد کند.

گفته می شود نمونه های اولیه هدست اپل در سال ۲۰۲۲ فعلی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم وزن دارند، اما اپل قصد دارد در صورت رفع مشکلات فنی، وزن نهایی را به ۱۰۰ تا ۲۰۰ گرم کاهش دهد که این امر باعث می شود هدست سبک تر از دستگاه های VR موجود باشد. این هدست با قدرت و حافظه مستقل قابل حمل خواهد بود،

 

رندرهای هدست واقعیت ترکیبی

اطلاعات این هدست را به عنوان یک گیره براق و منحنی که توسط مواد مشبک و هدبندهای قابل تعویض به صورت متصل می شود، توصیف کرده است که در رنگ های مختلف ارائه می شود.شایعات قبلی در سال ۲۰۱۸ حاکی از آن بود که اپل در حال کار بر روی یک هدست قدرتمند AR/VR با نمایشگر K8 برای هر چشم است که از کامپیوتر یا گوشی هوشمند جدا می‌شود و با برنامه‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده کار می‌کند.هدست به جای تکیه بر اتصال به تلفن هوشمند یا رایانه، با استفاده از یک فناوری بی سیم کوتاه برد با سرعت بالا به نام WiGig 60 گیگاهرتز به یک جعبه اختصاصی متصل می شود. این جعبه توسط یک پردازنده سفارشی ۵ نانومتری اپل کار می‌کند

این جعبه ظاهراً شبیه یک برج رایانه شخصی است، اما “یک کامپیوتر مک واقعی نخواهد بود.” این طراحی جعبه مانند موضوع شایعات اولیه بود و ممکن است نمونه اولیه ای باشد که از آن زمان برای نسخه شیک تر که شایعات اکنون توصیف می کنند رها شده است.گفته می شود که اختلافات داخلی در طول زمان اهداف اپل را برای هدست AR خود شکل داده و تغییر داده است. اپل در ابتدا به دنبال یک سیستم فوق العاده قدرتمند بود که دارای هاب برای قرار دادن پردازنده همانطور که در بالا توضیح داده شد، بود، اما جانی آیو، که از آن زمان شرکت را ترک کرده است، نمی خواست دستگاهی را بفروشد که به یک دستگاه ثابت و جداگانه نیاز دارد.

 

 

عینک هوشمند AR اپل

اپل در حال کار بر روی مجموعه ای از عینک های واقعیت افزوده است که Leaker Jon Prosser پیشنهاد کرده است که اپل آن را Apple Glass  بنامد. این نام با توجه به شباهت به نام عینک گوگل، محصولی که مدت ها قبل از افشای کار اپل بر روی عینک های AR وجود داشت، انتخابی غیرعادی خواهد بود، بنابراین ممکن است دقیق نباشد.گفته می‌شود این عینک شبیه عینک‌های معمولی است و هر دو لنز دارای نمایشگری هستند که می‌توان با استفاده از ژست‌ها با آن‌ها تعامل داشت. گزینه ای برای خرید عینک بدون لنز با قیمت اولیه ۴۹۹ دلار وجود خواهد داشت و لنزهای طبی با هزینه اضافی در دسترس هستند.

این عینک در مراحل اولیه توسعه است، حتی زودتر از هدست AR/VR که اپل روی آن کار می کند. این عینک به عنوان “چند سال دورتر” توصیف شده است، اگرچه اپل در ابتدا قصد داشت آنها را در اوایل سال ۲۰۲۳ عرضه کند.ظاهراً اپل در حال برنامه ریزی برای استفاده از میکرو نمایشگرهای OLED جدید عرضه شده توسط سونی برای عینک های واقعیت افزوده خود است. میکرو نمایشگرهای OLED سونی دارای نرخ پاسخگویی بسیار سریع، کنتراست فوق العاده بالا، طیف رنگی گسترده، درخشندگی بالا، بازتاب کم و درایورهای یکپارچه برای طراحی نازک و سبک هستند. گفته می شود این عینک دارای صفحه نمایش ۰٫۵ اینچی با وضوح ۱۲۸۰×۹۶۰ است.

 

واقعیت افزوده در مقابل واقعیت مجازی

واقعیت افزوده AR و واقعیت مجازی VR فناوری های مشابهی هستند، اما تفاوت عمده ای بین آنها وجود دارد و کاربردهای بالقوه آنها بسیار متفاوت است. واقعیت مجازی به یک تجربه غوطه ور کامل در یک دنیای مجازی اشاره دارد، در حالی که واقعیت افزوده به یک دیدگاه اصلاح شده از دنیای واقعی اشاره دارد.شاید بتوان این تفاوت را با مقایسه بین دو محصول، یکی AR و دیگری VR، به بهترین شکل خلاصه کرد. عینک گوگل، مجموعه عینک هوشمند گوگل که اکنون از بین رفته است، نمونه ای از واقعیت افزوده است. عینک گوگل که به چشم می خورد به کاربران اجازه می دهد دنیا را همانطور که هست ببینند، اما یک نمایشگر هدآپ ارائه می دهد که اطلاعات مربوطه ارائه شده توسط رایانه را بر روی آن نمای دنیای واقعی، مانند آب و هوای محلی، نقشه ها و اعلان ها، پوشش می دهد.

این مشابه چیزی است که گفته می شود اپل با شایعه “عینک هوشمند” خود روی آن کار می کند.یک هدست واقعیت مجازی است که یک تجربه بصری فراگیر را ارائه می‌کند که دنیای واقعی را با اطلاعات حسی اضافی تقویت نمی‌کند – بلکه به طور کامل دنیای واقعی را با دنیای شبیه‌سازی شده جایگزین می‌کند.واقعیت افزوده زمینه و اطلاعات رایانه‌ای درباره دنیای اطراف را فراهم می‌کند در حالی که به ما امکان می‌دهد با محیط اطراف خود تعامل داشته باشیم، در حالی که واقعیت مجازی به گونه‌ای طراحی شده است که ما را از محیط اطرافمان جدا کند تا بتوانیم با جهان‌های ساختگی تعامل داشته باشیم.

کاربردهای بالقوه برای این دو بسیار متفاوت است. واقعیت مجازی به طور منحصر به فردی بر مصرف محتوای همه جانبه متمرکز شده است، زیرا این احساس را در کاربر ایجاد می کند که گویی در حال تجربه آنچه در دنیای شبیه سازی شده از طریق بازخورد بصری، لمسی و صوتی در حال انجام است. واقعیت مجازی در حال حاضر تا حد زیادی با بازی مرتبط است، اما همچنین این پتانسیل را دارد که تجربیات دنیای واقعی را برای اهداف آموزشی یا آموزشی بازآفرینی کند.واقعیت افزوده وابسته به محتوای غوطه ‌ور نیست و با وجود اینکه کمتر هیجان ‌انگیز است، زیرا به جای جایگزینی واقعیت افزوده است، طیف گسترده‌تری از کاربردهای بالقوه دارد. در واقع، برنامه ها و بازی های واقعیت افزوده به لطف ARKit به راحتی در iOS 11 در دسترس هستند.

با ARKit، یک دستگاه iOS قادر به شناسایی سطحی مانند یک جدول است و سپس می توان اشیاء مجازی را به آن اضافه کرد. به دلیل قدرت محاسباتی آیفون و آیپد، قابلیت های واقعیت افزوده ARKit چشمگیر است. ARKit در حال حاضر برای ایجاد طیف گسترده ای از برنامه ها و بازی ها استفاده می شود و اشیاء دیجیتال را با دنیای واقعی ترکیب می کند.همانطور که شایعات اخیر حاکی از کار بر روی هدست واقعیت مجازی و واقعیت مجازی است، ممکن است اپل به دنبال محصولی باشد که هم با واقعیت افزوده و هم با واقعیت مجازی کار کند. چنین محصولی می تواند برای برنامه های کاربردی واقعیت مجازی جدی و همچنین تجربیات واقعیت افزوده مورد استفاده قرار گیرد و مشابه هولولنز مایکروسافت خواهد بود.

 

شرکت اپل کمپلکس ، مرکز تعمیرات تخصصی از جمله تعمیر آل این وان اپل ، تعمیر آیپد ، تعمیر اپل واچ و تعمیر آیفون می باشد . برای اطلاعات بیشتر با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *