علت عدم استفاده فیس ایدی و نمایشگر لمسی در مک بوک پرو

نمایشگر لمسی در مک بوک پرو
زمان مطالعه مطلب 6 دقیقه

اپل به تازگی آخرین سری مک خود MacBook Proرا معرفی کرد. این مک‌های تازه راه‌اندازی شده با تراشه‌های قدرتمندی مانند M1 Pro و M1 Max عرضه می‌شوند. همچنین دارای عملکرد و کارایی قابل توجهی است. با این حال، جالب ترین بخش کل راه اندازی، بازگشت HDMI و اسلات کارت SD در لپ تاپ ها است. جالب اینجاست که حاشیه های اطراف نمایشگر را نیز کوچک کرده و یک بریدگی را معرفی کرده است. اگر چه تنها چیزی که از دست رفته فیس ایدی است. اکنون، در توسعه اخیر، مدیران اپل علت عدم استفاده فیس ایدی و نمایشگر لمسی در مک بوک پرو را توضیح می دهند.این یک سوال برای همه کسانی است که تا به حال لپ تاپ اپل دارند یا قصد دارند داشته باشند. به خصوص پس از اجرای بریدگی این بار روی نمایشگر، فیس ایدی همچنان گم شده است. از سوی دیگر، بسیاری تعجب می کنند که چرا مک بوک پرو هنوز صفحه نمایش لمسی ندارد. مخصوصاً زمانی که سایر لپ ‌تاپ ‌ها و نوت ‌بوک‌ های موجود در بازار قبلاً یکی را ارائه می‌کنند.

برای تعمیر مک بوک خود می توانید با متخصصان اپل کمپلکس تماس حاصل فرمایید.

 

چرا مک بوک پرو صفحه نمایش لمسی و فیس ایدی ندارد

بیایید به دلایلی بپردازیم که چرا مک بوک ها صفحه نمایش لمسی و فیس ایدی ندارند. مدیران اپل مقاومت این شرکت را برای افزودن این ویژگی ها به مک توجیه کردند. این شرکت بر روی “ورودی غیرمستقیم” در مک و صرفه جویی در فناوری صفحه لمسی برای iPad  تمرکز کرده است. اساساً این بدان معناست که این شرکت هیچ برنامه ای برای ارائه ویژگی صفحه لمسی به لپ تاپ ها ندارد.

اگرچه یک سوال دیگر هنوز در در مورد مک بوک پرو وجود دارد. و آن هم در مورد فیس ایدی است. با توجه به اینکه MacBook Pro اکنون دارای یک بریدگی در نمایشگر است، به نظر می‌رسد که فیس ایدی می‌تواند زودتر از این‌ ها بر روی مک بوک های اپل قرار بگیرد. اما به نظر می رسد اپل فکر می کند که فیس ایدی برای فرم فاکتور لپ تاپ مناسب تر است. تام بوگر، معاون بازاریابی محصولات مک و آی‌ پد اپل، در این مصاحبه گفت: «تاچ آیدی روی لپ ‌تاپ راحت ‌تر است، زیرا دست‌های شما از قبل روی صفحه‌کلید هستند>

در اخبار مرتبط، مک بوک پرو بیشتر برای سازندگان مطلوب است. زیرا پورت ‌های اتصال بیشتری را دارد، در حالی که صفحه نمایش اکنون حتی بزرگ ‌تر از قبل شده است. با این حال، مواردی مانند باز کردن قفل با چهره و صفحه نمایش لمسی نیز مورد علاقه سازندگان هستند. مدیران همچنین فاش کردند که مک‌ بوک ‌های مقاوم در برابر آب «در لیست افراد زیادی نیستند» و به دلیل معماری حافظه یکپارچه مک، کاربران بعید به نظر می‌رسند که پس از خرید، گزینه ارتقای سخت ‌افزار را دریافت کنند.

 

چرا مک بوک پرو از طراحی صفحه نمایش لمسی استفاده نمی کند

بسیاری از مردم کنجکاو هستند که مک بوک صفحه نمایش لمسی دارد؟ در پاسخ، جان ترنوس، معاون ارشد مهندسی سخت‌افزار اپل، اشاره کرد که در حال حاضر برنامه‌ای برای افزودن عملکرد صفحه نمایش لمسی به مک بوک پرو وجود ندارد. بیشتر عملیات مک بوک پرو بر اساس صفحه کلید و ترک پد است. اگر می توان از صفحه نمایش مک نیز استفاده کرد، پشتیبانی از عملکرد لمسی باعث ضخیم شدن مک بوک پرو و حتی بر عمر باتری تاثیر منفی می گذارد.

این باعث می شود اپل از طراحی صفحه نمایش لمسی برای مک بوک پرو استفاده نکند که ارتباط بسیار خوبی با توسعه محصول اپل، موقعیت یابی و استراتژی دارد. عملکرد لمس صفحه نمایش فعلی هنوز محصول اصلی iPad است. اگر مک بوک از عملکرد لمس صفحه پشتیبانی می کند، همچنین منجر به رقابت و درگیری بین دو محصول می شود. اپل اعلام کرده است که iPad در حال حاضر بهترین کامپیوتر لمسی در جهان است. همچنین ادغام iPadOS را بهینه می کند. باید به عنوان صفحه دوم مک استفاده شود، بنابراین مک بوک پرو باید قابلیت پشتیبانی از لمس را داشته باشد. احتمال تابع کنترل زیاد نیست.

 

چرا مک بوک  پرو فیس آیدی ندارد

در مقایسه با عملکرد لمس صفحه نمایش مک بوک پرو، اکثر مردم انتظار دارند که مک بوک پرو از تشخیص چهره فیس آیدی پشتیبانی کند و حتی آخرین صفحه نمایش های ۱۴ و ۱۶ اینچی مک بوک پرو در سال ۲۰۲۱ نیز دارای طراحی چتری خواهند بود. آیا این بدان معناست که اپل در حال آماده شدن برای پشتیبانی از فیس آیدی است؟به این سوال، تام بوگر، معاون بازاریابی محصولات اپل مک و آی‌پد، پاسخ داد که تشخیص اثر انگشت تاچ آی ‌دی برای مک ‌بوک پرو مناسب ‌تر است، زیرا دست‌ های شما از قبل روی صفحه ‌کلید هستند و تشخیص اثر انگشت راحت ‌تر خواهد بود.

مدیران اپل رد نکردند که فیس آیدی در آینده اضافه نخواهد شد. شاید به دلیل اپیدمی فعلی جهانی، بسیاری از افرادی که از ماسک استفاده می کنند بر میزان موفقیت فیس آیدی تأثیر بگذارد. در حال حاضر، درست است که تشخیص اثر انگشت فیس آیدی نسبتا کاربردی خواهد بود. اما اپل عمداً یک طرح چتری برای مک بوک پرو جدید، فقط برای لنز جلو، گذاشت؟ این که طراحی فیس آیدی قرار است برای مدل های آینده اضافه شود، به ناچار زیر سوال خواهد رفت.

 

آیا مک بوک پرو طراحی ضد آب خواهد داشت

آیا طراحی ضد آب در آینده به مک بوک پرو اضافه خواهد شد؟ تام بوگر پاسخ داد که تقاضای فعلی واضح نیست و بر بهینه سازی فضای داخلی لپ تاپ برای تسهیل عمر باتری بیشتر یا بهبود قابل توجه عملکرد و سرعت اجرا تمرکز خواهد کرد.

چرا مک بوک  پرو فیس آیدی ندارد

مشکلات بیشتر طراحی و تعمیر مک بوک پرو

ضخامت کلی مدل جدید مک بوک پرو به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. تام بوگر تأکید کرد که این بار عمدتاً نیازهای مصرف کننده را هدف قرار داده است. اضافه کردن رابطی که سازندگان اصلی و کاربران حرفه ای اغلب نیاز به استفاده از آن دارند نیز باعث ضخامت بدنه و تغییر بدنه جدید می شود. ضخیم تر شود.با توجه به ناتوانی مک بوک پرو در اجازه به کاربران برای ارتقای حافظه، مدیران اپل پاسخ دادند که معماری حافظه یکپارچه دلیل اصلی بهبود عملکرد است و طراحی یکپارچه می تواند سرعت محاسبات زیادی را افزایش دهد و در فضا صرفه جویی کند.

 

مشخصات و ویژگی های Apple MacBook Pro M1 Pro، M1 Max

مک بوک برای اولین بار در مدل ۱۴ اینچی به همراه مدل ۱۶ اینچی عرضه خواهد شد. هر دو مدل دارای یک قاب باریک ۳٫۵ میلی متری به همراه یک بریدگی دوربین هستند که کیفیت صفحه نمایش بیشتری را به ارمغان می آورد. مدل ۱۴ اینچی دارای صفحه نمایش ۱۴٫۲ اینچی Mini LED با رزولوشن ۳۰۲۴×۱۹۶۴ است در حالی که نوع ۱۶ اینچی دارای صفحه نمایش ۱۶٫۲ اینچی ۳۴۵۶ x 2234 Mini LED است. هر دو دارای صفحه نمایش Liquid Retina XDR با ProMotion هستند که نرخ تازه سازی صفحه نمایش را تا ۱۲۰ هرتز ارائه می دهد. صفحه نمایش می تواند تا ۱۶۰۰ نیت افزایش یابد. Apple M1 Pro

علاوه بر این، هر دو لپ تاپ را می توان با چیپست های M1 Pro و M1 Max پیکربندی کرد. سیستم حرارتی پیشرفته به لپ ‌تاپ‌ ها اجازه می‌دهد تا ۵۰ درصد هوای بیشتری داشته باشند و عملکردی بی‌صدا داشته باشند. از نظر اتصال، اپل پورت ‌های بیشتری را به مک‌بوک پرو اضافه می‌کند – HDMI، Thunderbolt 4، اسلات کارت SD در سمت راست و جک هدفون، دو پورت تاندبولت و پورت Magsafe 3.0 برای تغییر در سمت چپ دریافت می‌کنید. این دستگاه ها همچنین از شارژ سریع پشتیبانی می کنند که می تواند دستگاه را در ۳۰ دقیقه تا ۵۰ درصد شارژ کند. همچنین می‌توانید نوت‌بوک‌ها را از طریق درگاه‌های تادربولت شارژ کنید.از نظر عمر باتری، مدل ۱۴ اینچی ۱۷ ساعت پخش ویدئو و مدل ۱۶ اینچی ۲۱ ساعت پخش ویدئو دوام می آورد. مک‌بوک‌های جدید دارای وب‌کم Full HD با دیافراگم f/2.0، سنسور بزرگ‌تر و ویژگی‌های HDR هوشمند هستند.

مک بوک پرو ۱۴ اینچی با ۱۶ گیگابایت رم همراه با گزینه ای برای پیکربندی تا ۳۲ گیگابایت M1 Pro یا M1 Max و تا ۶۴ گیگابایت در نوع M1 Max ارائه می شود. مک بوک پرو ۱۶ اینچی با رم ۱۶/۳۲ گیگابایتی عرضه می شود و می توان آن را تا ۶۴ گیگابایت پیکربندی کرد.سایر ویژگی‌ها شامل راه‌اندازی شش بلندگو، پشتیبانی از صدای فضایی، macOSMonterey با بیدار شدن فوری از خواب و پشتیبانی از برنامه‌های iPad و iPhone، صفحه کلید جادویی با Touch ID، میکروفون‌های با کیفیت استودیو و سرعت SSD تا ۷.۴ گیگابایت بر ثانیه است. در نهایت، مک بوک پرو ۱۴ اینچی ۱٫۵۸ کیلوگرم و مک بوک پرو ۱۶ اینچی وزن ۲٫۱۳ کیلوگرم دارند.

شرکت اپل کمپلکس ارائه دهنده خدمات تعمیرات از جمله  تعمیر اپل تی وی ، تعمیر اپل واچ ، تعمیر مک بوک و تعمیر آیپد و تعمیر آل این وان اپل و تعمیر گوشی آیفون می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *