رفع مشکل شارژ نشدن آیفون بعد از آب خوردگی

رفع مشکل شارژ نشدن آیفون بعد از آب خوردگی
زمان مطالعه مطلب 6 دقیقه

اپل در مدل های جدیدتر خود ویژگی ضد آب بودن را به آیفون های خود اضافه کرده است. اما در مدل های قدیمی تر و همچنین بعضی از مدل های جدید ممکن است که آیفون بعد از اینکه در معرض آب قرار گرفته باشد با مشکل شارژ نشدن روبرو شود. این مشکل معمولاً زمانی ایجاد می شود که آب در درگاه شارژ رطوبت زیادی برای شارژر ایجاد کرده و در صورت وصل شدن با خطای شارژ مواجه می شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا به آموزش رفع مشکل شارژ نشدن آیفون بعد از آب خوردگی بپردازیم.

 

خاموش کردن آیفون

خوشبختانه، شما باید بتوانید مشکل شارژ نشدن آیفون بعد از آب خوردگی را بدون اینکه آن را به یک تعمیرگاه موبایل ببرید، حل کنید. اگر آیفون شما به دلیل آسیب ناشی از آب خوردگی شارژ نمی شود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که موبایل را خاموش کنید تا آب با برق مخلوط نشود و آسیب بیشتری وارد نشود و حداقل ۲۴ ساعت قبل از روشن شدن مجدد به آن زمان دهید.

 

خارج کردن سیم کارت

در مرحله دوم، همه درگاه ها از جمله درگاه سیم کارت خود را باز کنید و سعی کنید تمام رطوبت و آب باقی مانده از پورت ها را تکان دهید.

 

خشک کردن گوشی

در این مرحله باید سعی کنید گوشی را خشک کنید و آب هایی که وارد پورت های گوشی شده است را خارج کنید. گاهی اوقات تکان دادن گوشی به تنهایی برای خارج کردن آب ریخته شده درون آن کافی نباشد و ممکن است مستلزم دمیدن در یکی از درگاه ها باشد تا آب باقی مانده از طریق سایر درگاهها خارج شود. پس از اتمام این کار، خشک کردن گوشی شما مرحله بعدی است که باید انجام شود تا مطمئن شوید تمام مایع از بین رفته است. استفاده از سشوار توصیه نمی شود، به جای آن از قوطی هوای فشرده استفاده کنید. با این حال، اگر فقط سشوار تنها گزینه در دسترس شما می باشد، مطمئن شوید که آن را به سردترین حالت در تنظیمات آن قرار دهید. تنها دلیلی که خشک کن با سشوار توصیه نمی شود، ناشی از انتشار هوای گرم است که می تواند چسب های موجود در گوشی ها را ذوب کند.

 

استفاده از الکل

گاهی اوقات آب زیادی به درون آیفون نفوذ کرده است و ممکن است مجبور شوید دستگاه را به صورت دستی باز کرده و تنها با یک مسواک و ایزوپروپیل الکل ۹۰ درصد آن را تمیز کنید.

چه کاری نباید انجام داد؟
خشک کردن آیفون با استفاده از برنج
یک کاری که نباید انجام دهید این است که دستگاه را در برنج بگذارید. این راه حل مناسبی نیست و می تواند مشکلات بیشتری را نسبت به حل آن ایجاد کند. در عوض، ژل سیلیکا را امتحان کنید تا مایع را از دستگاه خود حذف کنید یا چیزی مشابه آن که توسط تعمیرگاه های معتبر تلفن ارائه شده است. اینها به طور حرفه ای برای حذف آب از دستگاه ها استفاده می شوند و بسیار توصیه می شود.
اگر تلفن شما دارای گارانتی است، آن را باز نکنید، در غیر این صورت ضمانت شما به پایان می رسد.

 

موبایل را ریستارت کنید

برای اینکه ببینید اشکال شارژ نشدن ناشی از یک اشکال ساده در به روزرسانی است، پیشنهاد می کنیم سعی کنید حالت قطع اتصال باتری را برای تازه سازی سیستم را شبیه سازی کنید. با انجام این مراحل می توانید این کار را انجام دهید:

۱٫ دکمه افزایش صدا را سریع فشار داده و رها کنید.
۲٫ سپس دکمه کاهش صدا را سریع فشار داده و رها کنید.
۳٫ در نهایت، دکمه Side ( هوم) را فشار داده و نگه دارید.
اگر می توانید ریستارت معمولی را انجام دهید، می توانید این کار را نیز انجام دهید:
• دکمه Side و یا دکمه های صدا را فشار داده و نگه دارید تا اسلاید مربوط به خاموش شدن صفحه ظاهر شود.
• دکمه Side را بکشید تا آیفون خود را به طور کامل خاموش کنید.
• پس از خاموش شدن ایفون، دکمه Side را دوباره فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل ظاهر شود.

 

شارژ در حالت خاموش

برای اینکه بتوانید تلفن خود را سریعتر شارژ کنید، می توانید صفحه را در تمام مراحل خاموش کنید. یکی از سرویس هایی که مقدار زیادی انرژی مصرف می کند صفحه نمایش است، بنابراین خاموش کردن آن و عدم استفاده از تلفن منطقی است. برای اینکه این کار تا حد امکان بدون دردسر انجام شود، آیفون خود را در طول شب، زمانی که از تلفن خود استفاده نمی کنید، شارژ کنید.

شارژ نشدن آیفون بعد از آب خوردگی

باتری را کالیبره کنید

گاهی اوقات، iOS ممکن است میزان واقعی باتری را از دست بدهد. برای تنظیم مجدد سیستم عامل به طوری که سطح دقیق باتری را دریافت می کند، موارد زیر را انجام دهید:

۱٫ باتری را کاملا خالی کنید. این بدان معناست که از دستگاه خود استفاده کنید تا زمانی که به تنهایی خاموش شود و سطح باتری به صفر درصد برسد.
۲٫ گوشی را تا ۱۰۰٪ شارژ کنید. مطمئن شوید که از تجهیزات شارژ اصلی دستگاه خود استفاده کرده و اجازه دهید تا کاملا شارژ شود. حداقل دو ساعت دیگر دستگاه خود را از برق جدا نکنید و هنگام شارژ از آن استفاده نکنید.
۳٫ پس از گذشت زمان، موبایل را از برق بکشید.
۴٫ موبایل را ریستارت کنید.
۵٫ از تلفن خود استفاده کنید تا دوباره به طور کامل شارژش آن تمام شود.
۶٫ مراحل ۱-۵ را تکرار کنید.
نصب به روز رسانی ها
اگر تنظیمات پیش فرض دستگاه خود را تغییر داده اید تا فقط به روزرسانی های دستی را نصب کنید، اطمینان حاصل کنید که مرتباً به روزرسانی ها را بررسی کنید. برخی از اشکالات ممکن است فقط با تغییرات جدید در برنامه نویسی ایجاد شده توسط به روز رسانی برطرف شود. این مورد در مورد برخی از اشکالات برنامه نیز صادق است. نیازی به گفتن نیست که iOS و برنامه ها را به روز نگه دارید.

ریست کردن تنظیمات برای رفع مشکل شارژ نشدن آیفون
در صورتی که مشکل شارژ نشدن آیفون همچنان باقی بماند، ممکن است حذف همه تنظیمات در آیفون مورد نیاز باشد. این مرحله عیب یابی برخی تنظیمات را به حالت پیش فرض باز می گرداند اما هیچ یک از اطلاعات شخصی شما را پاک نمی کند.
• روی Settings ضربه بزنید.
• روی General ضربه بزنید.
• روی Reset ضربه بزنید.
• روی Reset All Settings ضربه بزنید.
• ممکن است از شما خواسته شود که رمز عبور خود را وارد کنید. این کار را انجام دهید.
• سپس در پنجره پاپ آپ بر روی Reset All Settings ضربه بزنید.

 

فکتوری ریست کردن آیفون

اگر پس از بازنشانی همه تنظیمات چیزی تغییر نکرده باشد، ممکن است راه حل شدیدتری لازم باشد. تنظیم مجدد کارخانه یا فکتوری ریست تمام اطلاعات شخصی را حذف کرده و همه تنظیمات نرم افزار را به حالت پیش فرض باز می گرداند. قبل از انجام این کار، حتماً از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
• برنامه Settings را باز کنید.
• روی General ضربه بزنید.
• روی Reset ضربه بزنید.
• روی Erase All Content and Settings ضربه بزنید.
• در صورت درخواست رمز، رمز عبور خود را وارد کنید.
• روی Erase iPhone ضربه بزنید.

 

بازیابی در حالت DFU

اگر در این مرحله چیزی تغییر نکرده باشد، ممکن است انجام DFU Mode Restore ضروری باشد. این مرحله عیب یابی، تمام سیستم عامل را به حالت پیش فرض باز می گرداند، بنابراین اگر مشکل به دلیل تغییرات بد برنامه نویسی باشد، این ممکن است کمک کننده باشد.

 

مراحل انجام بازیابی حالت DFU به شرح زیر است:

• آیفون خود را با استفاده از کابل USB یا Lightning که همراه آن است به رایانه خود وصل کنید.
• iTunes را در رایانه خود باز کنید.
• طبق معمول آیفون خود را خاموش کنید.
• دکمه پاور را به مدت ۳ ثانیه فشار داده و نگه دارید. سپس، دکمه کاهش صدا را فشار داده و نگه دارید در حالی که هنوز دکمه پاور را نگه داشته اید. هر دو دکمه را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید.
• اگر لوگوی اپل ظاهر شد، به این معنی است که شما دکمه ها را برای مدت طولانی نگه داشته اید. اگر این اتفاق افتاد ، باید از همان ابتدا به عقب برگردید. در غیر این صورت ، به مرحله بعدی بروید.
• دکمه هوم را رها کنید اما دکمه کاهش صدا را حدود ۵ ثانیه دیگر نگه دارید.
• اگر از صفحه Plug into iTunes خواسته شد، به این معنی است که به جای آن وارد حالت بازیابی شده اید. بنابراین باید به اولین قدم برگردید و مطمئن شوید که دکمه ها را برای مدت طولانی نگه ندارید.
• اگر صفحه نمایش آیفون سیاه است، این بدان معناست که دستگاه شما با موفقیت وارد حالت DFU شده است. سپس iTunes با یک پیغام هشدار به شما می گوید که آیفون شما را شناسایی کرده است و اجازه می دهد تا آن را بازیابی کنید.

 

مرحله آخر

اگر پس از ۲۴ ساعت تمیز کردن و انجام دادن مراحل بالا آیفون شما شارژ نشود، ممکن است آسیب های داخلی به سخت افزار وارد شود که باید توسط یک متخصص بررسی شود. بهتر است که گوشی خود را به یک تعمیرگاه مجاز و حرفه ای و متخصص در تعمیر گوشی های آیفون ببرید.

 شرکت اپل کمپلکس ارائه دهنده خدمات تعمیر اپل تی وی ، تعمیر اپل واچ، تعمیر آیفون و تعمیر آیپد و تعمیر آل این وان اپل  و تعمیر مک بوک می باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *