۱۰ روش موثر برای افزایش عمر باتری آیفون و آیپد های اپل

افزایش عمر باتری آیفون و آیپد
زمان مطالعه مطلب 5 دقیقه

این روزها زندگی بدون تلفن هوشمند سخت است و با توجه به این که بخش بسیاری از زندگی ما در داخل این دستگاه های کوچک قرار دارد، ما با مشکل شارژ کردن مداوم آن ها دست و پنجه نرم می کنیم. بر اساس نتایج به دست آمده آیفون ۱۲ پرو مکس عمر باتری بیش از ۱۵ ساعت کار مداوم را ارائه می دهد. اما مدل های قدیمی تر این میزان از کارایی را ندارند. هزینه تعویض باتری آیفون و تعمیر آیفون نیز می تواند یک گرینه پر خرج باشد. پس بهترین کار استفاده موثر و بهینه از باتری و افزایش عمر باتری آیفون و آیپد ها می باشد.

تعمیر آیفون

روش های افزایش عمر باتری آیفون

در اینجا ۱۰ روش موثر برای افزایش عمر باتری آیفون و آیپد های اپل گفته شده است که باید آن ها را امتحان کنید.

میزان مصرف باتری برنامه به برنامه را بررسی کنید

آیفون شما لیستی از بدترین اپلیکیشن هایی که از باتری شما به بدترین حالت ممکن استفاده می کنند ارائه می دهد. به Settings  و قسمت  Battery بروید و لیستی از برنامه هایی را که بیشترین مصرف انرژی را در ۲۴ ساعت گذشته و هفت روز گذشته داشته اند، مشاهده خواهید کرد.

روی نماد ساعت کوچک در لبه سمت راست ضربه بزنید تا ببینید مدت زمان اجرای هر برنامه روی صفحه یا پس زمینه در بازه زمانی انتخابی شما چقدر است. با این دانش  می توانید هنگام برنامه هایی که بیشترین میزان از باتری شما را مصرف کنند را محدود کنید.

 

کاهش روشنایی صفحه نمایش

میزان انرژی که روشنایی صفحه نمایش استفاده می کند، بزرگترین عامل تخلیه باتری است. در کنترل آیفون و آیپد های اپل به راحتی می توانید اقدام به کاهش روشنایی صفحه خود کنید.

شما همچنین می توانید روشنایی خودکار را فعال کنید، که سطح صفحه را بر اساس نور محیط تنظیم می کند-اما بهتر است که این گزینه بیشتر در شب استفاده کنید تا روز، دلیل این امر این است که در محیط های با نور زیاد، روشنایی خودکار صفحه نمایش شما را در حداکثر یا نزدیک به حداکثر روشنایی نگه می دارد و باتری شما را سریعتر تخلیه می کند. تنظیم روشنایی خودکار در iOS 11 به بعد جابجا شده است شد و دیگر در صفحه Display & Brightness  در تنظیمات یافت نمی شود، اما در تنظیمات Accessibility قرار داده شده است. مسیر آن به این صورت می باشد: Settings > General > Accessibility > Display Accommodations.

 

چراغ قوه خود را کم روشن کنید

مانند صفحه نمایش، چراغ قوه می تواند یک عامل مهم در تخلیه باتری باشد. در  iOS 11 به بعد، چهار سطح روشنایی برای چراغ قوه وجود دارد. اگر از آن دسته از افرادی هستید که به طور مکرر از چراغ قوه استفاده می کنید، پایین ترین میزان نور را امتحان کنید. با این حالت می توان مقداری از باتری را برای شما ذخیره کند. برای تنظیم نور چراغ قوه، دکمه چراغ قوه را طولانی فشار دهید و تنظیمات روشنایی خود را تنظیم کنید.

 

از حالت Low Power استفاده کنید

حالت کم مصرف یک گزینه جدید نیست، اما بسیار مفید است. این ویژگی های زیر را کاهش یا غیرفعال می کند: “Hey Siri” ، بازسازی برنامه پس زمینه، دانلود خودکار و برخی جلوه های بصری، قفل خودکار را روی ۳۰ ثانیه تنظیم می کند. وقتی باتری شما به ۲۰ درصد می رسد، پیشنهاد می کند که این حالت را برای شما فعال کند، اما می توانید با رفتن به تنظیمات و قسمت باتری و یا از Siri بخواهید “حالت کم مصرف را روشن کند”.

 

تنظیمات Push and Fetch

بیشتر پیام ها احتمالاً این روزها از طریق پیامک یا نرم افزار هایی مانند واتساپ ارسال می شوند، به این معنی که شما به ایمیل هایی که ممکن است هر از چند گاهی به شما ارسال می شود نیاز نداشته باشید. تنظیمات ایمیل خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید Push خاموش است و یا در صورت لزوم، آن را به صورت ساعتی تنظیم کنید. با دنبال کردن این مسیر می توانید تنظیمات Push and Fetch  را تنظیم کنید: Settings > Accounts & Passwords > Fetch New Data و تغییر آن به صورت دستی. این بدان معناست که برنامه Mail به دنبال ایمیل های جدید نخواهد بود مگر اینکه آن را راه اندازی کرده و خود را بررسی کنید.

باتری آیفون و آیپد

خاموش کردن Siri

بحث هایی در مورد میزان استفاده باتری برای گوش دادن “Hey Siri”  وجود دارد. بسیاری از افراد آن را به دلیل نگرانی از حریم خصوصی غیرفعال می کنند زیرا با روشن بودن تنظیمات، آیفون و آپید شما دائماً به شما گوش می دهد تا کلمات جادویی دستیار را برای اجرا بیان کند. می توان آن را غیر فعال کرد تا علاوه بر حفظ حریم خصوصی از افزایش عمر باتری آیفون و آیپد های اپل بهره مند شد.

برای خاموش کردن آن، به تنظیمات Siri & Search بروید و گوش دادن به “Hey Siri” را غیرفعال کنید.

 

 

دانلود خودکار را محدود کنید

برخی از برنامه ها هنگام استفاده از آنها، محتوای خود را تازه می کنند، به طوری که وقتی به آنها باز می گردید، محتوای تازه ای در اختیار شما قرار می گیرد. تازه کردن اطلاعات در پس زمینه مطمئناً باعث راحتی شما می شود، اما همچنین باعث کاهش عمر باتری می شود. به قسمت Settings> General> Background App Refresh بروید و می توانید Background App Refresh را به طور کامل خاموش کنید یا برنامه هایی را که می خواهید در پس زمینه بازخوانی شوند انتخاب کنید.

آپدیت کردن بعضی از برنامه ها در پس زمینه اتفاق می افتد و از باتری نیز استفاده می کند. می توانید این ویژگی را غیرفعال کرده و برنامه های خود را به صورت دستی از طریق برنامه App Store به روز کنید. برای انجام این کار ، به تنظیمات و به قسمت iTunes & App Store بروید و سپس Updates در قسمت Automatic Downloads خاموش شود.

 

برخی از جلوه های بصری را غیرفعال کنید

جلوه های بصری که حالت Low Power آن را کاهش می دهد یا غیر فعال می کند، جلوه های متحرکی هستند که هنگام کج کردن تلفن یا باز و بسته کردن برنامه ها، حس عمق و زیبایی را می بخشد. ابتدا به Settings > General > Accessibility > Reduce Motion بروید و روی کلید تغییر حالت ضربه بزنید تا «Reduce Motion» روشن شود. در مرحله بعد، به صفحه Accessibility بازگردید، گزینه بالای Reduce Motion با عنوان  Increase Contrast  را انتخاب کنید و برای روشن کردن کاهش شفافیت، روی کلید Reduce Transparency ضربه بزنید.

 

تنظیم مدت زمان قفل خودکار

همانطور که گفته شد صفحه نمایش میزلن زیادی باتری مصرف می کند پس بهتر است زمان روشن ماندن در حالت بیکار را کوتاه کنید. Auto-Lock پس از مدتی غیر فعال بودن آیفون و آیپد شما را خاموش می کند. می توانید آن را تا ۳۰ ثانیه تنظیم کنید. برای تنظیم یک دوره زمانی برای قفل خودکار، به Settings > Display & Brightness > Auto-Lock. بروید.

 

تنظیم لوکیشن

برنامه هایی که دائماً مکان شما را درخواست می کنند، به طور طبیعی باتری بیشتری مصرف می کند. خوشبختانه ورژن های جدید تر سیستم عامل آیفون و آیپد های اپل کنترل بیشتری بر نحوه و زمان دسترسی برنامه ها به مکان شما دارد. دیگر فقط دو حالت دسترسی”همیشه” یا “هرگز” را برای گزینه های ردیابی خدمات مکان وجود ندارد. اکنون، شما می توانید هنگام استفاده از برنامه فقط از حالت روشن بودن لوکیشن استفاده کنید، برای این کار  به Settings > Privacy > Location Services  مکان بروید تا تنظیمات همه برنامه های خود را که از خدمات مکان استفاده می کنند تنظیم کنید.

 

 محدود کردن نوتیفیکیشن ها

اعلان های زیاد هم آزاردهنده هستند و هم باعث خالی شدن شارژ باتری می شوند زیرا می توانند آیفون و آیپد را که صفحه نمایش آن خاموش است را روشن کند. به تنظیمات و قسمت Notifications بروید و انتخاب کنید نوتیفیکیشن کدام برنامه ها می توانند فعال باشند. همچنین می توانید نوتیفیکیشن ها را روی لاک اسکرین خود نیز خاموش کنید.

شرکت اپل کمپلکس ارائه دهنده خدمات تعمیرات از جمله تعمیر اپل تی وی  ، تعمیر اپل واچ ، تعمیر آیپد و تعمیر مک بوک می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *