ارورهای رایج گوشی آیفون

ارورهای رایج گوشی آیفون
زمان مطالعه مطلب 9 دقیقه

دارندگان آیفون ۱۲ ، آیفون ۱۲ مینی ، آیفون ۱۲ پرو و ​​آیفون ۱۲ پرو مکس همچنان از اشکالات مختلف و مشکلات عملکرد شکایت می کنند . خوشبختانه بسیاری از این مشکلات در عرض چند دقیقه برطرف می شود.اگر در iPhone 12 خود با مشکل روبرو شده اید ، احتمال زیادی وجود دارد که بتوانید تلفن بیمار خود را مدت ها قبل از ورود نرم افزار جدید iOS برطرف کنید یا مجبور شوید با پشتیبانی اپل یا شرکت مخابراتی خود تماس بگیرید.

در این راهنما ما شما را با برخی از رایج ترین مشکلات iPhone 12 ، iPhone 12 mini ، iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max آشنا می کنیم. لیست ما شامل رفع مشکلات Wi-Fi ، رفع مشکلات بلوتوث ، رفع مشکلات شارژ و موارد دیگر است.یک یادآوری قبل از شروع به کار: قبل از شروع بازی با تنظیمات دستگاه خود ، مطمئن شوید که آخرین نسخه iOS 14 را به روز کرده اید . می تواند کمک کند.برای تعمیر آیفون خود می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تعمیر آیفون

چگونه می توان عمر باتری آیفون ۱۲ را برطرف کرد

اکثر کاربران از عمر باتری عالی لذت می برند. با این حال ، برخی متوجه شده اند که باتری سریعتر از آنچه باید تخلیه می شود.اگر ناگهان باتری گوشی شما سریعتر از حالت عادی شروع به تخلیه می کند ، به لیست رفع مشکلات باتری iPhone 12 نگاهی بیندازید .اگر مشکلات واقعاً بد هستند ، ممکن است مشکل سخت افزاری داشته باشید. اگر تخلیه آب واقعا خراب است ، باید با خدمات مشتری اپل تماس بگیرید.

 

نحوه رفع iPhone 5 مفقود شده ۵G

اگر صاحب iPhone 12 ، iPhone 12 mini ، iPhone 12 Pro یا iPhone 12 Pro Max هستید ، احتمالاً به استفاده از شبکه ۵G شرکت مخابراتی خود علاقه دارید. نکته این است که شما باید در برنامه ای باشید که از اتصال ۵G پشتیبانی می کند.

اگر به بخش تلفن همراه برنامه تنظیمات تلفن خود بروید و هیچ گزینه ای برای ۵G مشاهده نکنید ، این یک اشکال نیست. احتمالاً به این دلیل است که شما در حال حاضر در برنامه مجهز به ۵G با شرکت مخابراتی خود نیستید. اگر چنین باشد ، فقط “LTE” و “۴G” را مشاهده خواهید کرد.

به منظور استفاده از شبکه ۵G شرکت مخابراتی خود ، احتمالاً باید برنامه خود را تغییر داده یا ارتقا دهید. قبل از انجام این کار ، اطمینان حاصل کنید که سرویس ۵G در مناطقی که بیشتر به آنها مراجعه می کنید در دسترس است. می توانید این کار را از طریق نقشه های ۵G حامل زیر انجام دهید:

 • نقشه AT&T 5G
 • نقشه T-Mobile 5G
 • نقشه Sprint 5G
 • نقشه Verizon 5G

یک نکته دیگر: اگر از AT&T استفاده می کنید ، ممکن است متوجه شوید که تلفن شما به ۵Ge متصل است در حالی که به Wi-Fi متصل نیست. این شبکه ۵G AT & T نیست.

۵Ge مخفف ۵G Evolution است و تغییر نام سرویس LTE-A شرکت مخابراتی است.

 

چگونه مشکلات Wi-Fi iPhone 12 را برطرف کنیم

اگر متوجه کاهش سرعت Wi-Fi یا افزایش اتصالات قطع شده می شوید ، موارد زیر را می توانید قبل از تماس با خدمات مشتری امتحان کنید.

قبل از شروع به خرابکاری با تنظیمات iPhone 12 ، می خواهید اتصال Wi-Fi را بررسی کنید که به شما مشکل می دهد. اگر از شبکه Wi-Fi خانگی خود استفاده می کنید ، قبل از اتصال مجدد روتر ، آن را به مدت یک دقیقه جدا کنید.

اگر مطمئن هستید که روتر نیست ، ممکن است بخواهید Down Detector را بررسی کنید و ببینید آیا دیگران با ISP مشابه در منطقه شما دارای مشکلات مشابه هستند.اگر نمی توانید به روتری که تلفن شما به آن متصل است دسترسی داشته باشید یا اگر مثبت هستید این مشکل هیچ ربطی به ISP/روتر شما ندارد ، به برنامه تنظیمات iPhone 12 خود بروید.

هنگامی که اینجا هستید ، می خواهید شبکه Wi-Fi را که با آن مشکل دارید فراموش کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

 • در تنظیمات ، روی Wi-Fi ضربه بزنید.
 • با ضربه زدن روی “i” در حلقه ، اتصال خود را انتخاب کنید.
 • روی فراموش کردن این شبکه در بالای صفحه ضربه بزنید. (توجه: این امر باعث می شود که آیفون شما گذرواژه Wi-Fi را فراموش کند ، بنابراین می خواهید آن را در اختیار داشته باشید.)

اگر این کار نمی کند ، سعی کنید تنظیمات شبکه iPhone خود را بازنشانی کنید:

 • به برنامه تنظیمات خود بروید.
 • روی General ضربه بزنید.
 • روی بازنشانی ضربه بزنید
 • روی بازنشانی تنظیمات شبکه ضربه بزنید.

اگر هیچ کدام از این موارد کمکی نکرد ، باید راهنمای اپل در مورد مشکلات Wi-Fi را بررسی کنید .

 

چگونه مشکلات بلوتوث آیفون ۱۲ را برطرف کنیم

اگر دستگاه شما قادر به اتصال به یک یا چند دستگاه بلوتوث شما نیست ، چند مرحله باید انجام دهید.

اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که اتصال بلوتوث را که به شما مشکل می دهد فراموش کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

 • وارد برنامه تنظیمات شوید.
 • روی Bluetooth ضربه بزنید.
 • اتصال را با استفاده از “i” در حلقه انتخاب کنید.
 • روی “فراموش کردن این دستگاه” ضربه بزنید.
 • سعی کنید دوباره به دستگاه بلوتوث متصل شوید.

اگر این کار نمی کند ، باید تنظیمات شبکه خود را بازنشانی کنید:

 • به تنظیمات خود بروید.
 • روی General ضربه بزنید.
 • روی بازنشانی ضربه بزنید.
 • روی بازنشانی تنظیمات شبکه ضربه بزنید.

تکمیل این فرآیند چند ثانیه طول می کشد. همچنین باعث می شود iPhone شما شبکه های Wi-Fi شناخته شده را فراموش کند ، بنابراین مطمئن شوید که گذرواژه (رمز) خود را در دسترس دارید.

همچنین می توانید تنظیمات دستگاه خود را به حالت پیش فرض کارخانه بازگردانید ، هرچند این کار تنها به عنوان آخرین راه حل باید انجام شود. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

 • وارد برنامه تنظیمات شوید.
 • روی General ضربه بزنید.
 • روی بازنشانی ضربه بزنید.
 • روی بازنشانی همه تنظیمات ضربه بزنید.

اگر هیچکدام از این رفع ها کار نمی کند ، ممکن است مجبور شوید با خدمات مشتریان اپل یا اگر محصول Apple نیست ، با شرکتی که محصول بلوتوثی را که می خواهید به آن متصل شوید ، تولید کند تماس بگیرید.

 

چگونه مشکلات شارژ آیفون ۱۲ را برطرف کنیم

ما برخی از شکایات مربوط به مشکلات شارژ آیفون ۱۲ را مشاهده کرده ایم و بیشتر مشکلات مربوط به ویژگی شارژ بی سیم است.اگر با مشکل شارژ بی سیم مواجه شدید ، iPhone خود را ریست کنید. برای انجام این کار ، صدا را فشار داده و رها کنید ، صدا را فشار دهید و رها کنید و سپس دکمه روشن / خاموش را نگه دارید تا تلفن خاموش شود. دستگاه را دوباره روشن کنید و ببینید آیا این ویژگی به طور عادی کار می کند.

اگر از کیف آیفون برای ذخیره کارت های اعتباری یا گذرنامه های امنیتی استفاده می کنید ، باید قبل از شارژ کردن گوشی خود آن را بردارید. همچنین ممکن است کیس خود را برداشته و تلفن خود را به این طریق شارژ کنید.

 

چگونه مشکلات داده تلفن همراه آیفون ۱۲ را برطرف کنیم

اگر آیفون شما به طور ناگهانی نماد “No Service” را نشان می دهد و نمی توانید به شبکه تلفن همراه خود متصل شوید ، چند مرحله را باید انجام دهید.ابتدا مطمئن شوید که در منطقه شما قطعی وجود ندارد. رسانه های اجتماعی را برای گزارش ها بررسی کنید و/یا با ارائه دهنده خدمات خود در رسانه های اجتماعی تماس بگیرید. همچنین می توانید آشکارساز پایین را بررسی کنید و ببینید آیا دیگران در منطقه شما نیز مشکلات مشابهی دارند.

اگر تشخیص می دهید که این مشکل ارتباطی با قطع شبکه ندارد ، باید iPhone خود را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید آیا این مشکل را برطرف می کند یا خیر.اگر این کار نمی کند ، قبل از خاموش کردن حالت هواپیما ، آن را به مدت ۳۰ ثانیه روشن کنید.

اگر هنوز نتوانستید آن را کار کنید ، باید خاموش کردن کامل داده های تلفن همراه را امتحان کنید. برای انجام این کار ، موارد زیر باید انجام شود:

 • به تنظیمات بروید.
 • روی Cellular ضربه بزنید.
 • روشن / خاموش کردن داده های تلفن همراه
 • یک دقیقه آن را کنار بگذارید و دوباره روشن کنید.

 

چگونه مشکلات صوتی iPhone 12 را برطرف کنیم

بلندگوهای iPhone 12 شما باید صدای بلند و واضح را ارائه دهند. با این حال ، اگر صدای شما شروع به جرقه زدن یا بی صدا شدن کرد ، در اینجا چند مورد است که می توانید قبل از تماس با خدمات مشتری اپل امتحان کنید.

ابتدا iPhone خود را راه اندازی مجدد کنید. همچنین ممکن است بخواهید مطمئن شوید که سیم کارت شما به درستی در سینی قرار گرفته است. شکاف سیم کارت در iPhone 12 در سمت چپ گوشی قرار دارد.

همچنین می توانید اتصال بلوتوث را خاموش و روشن کنید.اگر صدایی که از تلفن می آید هنوز مفقود شده یا مخدوش شده است ، مطمئن شوید که هیچ زباله ای مانع جلوپنجره بلندگو یا پورت Lightning نشود.

اگر متوجه افت ناگهانی کیفیت تماس شدید ، تلفن خود را راه اندازی مجدد کنید. شما همچنین می خواهید گیرنده دستگاه را بررسی کنید تا مطمئن شوید در صورت وجود خرابی یا محافظ صفحه شما مسدود نشده است. همچنین اگر از یک مورد استفاده می کنید می توانید پرونده خود را بردارید تا ببینید آیا این کمک می کند.اگر میکروفون تلفن شما ناگهان متوقف شد یا به طور تصادفی قطع شد ، تلفن خود را مجدداً راه اندازی کنید.

اگر میکروفون هنوز خراب است ، می توانید تلفن خود را از پشتیبان بازیابی کنید. اگر بازیابی کار نمی کند ، می خواهید با اپل تماس بگیرید زیرا ممکن است مشکل سخت افزاری داشته باشید.

چگونه مشکلات فعالسازی iPhone 12 را برطرف کنیم

چگونه مشکلات فعالسازی iPhone 12 را برطرف کنیم

اگر تلفن جدید خود را تنظیم می کنید و نمی توانید آن را به درستی فعال کنید ، در اینجا چند مورد وجود دارد که می توانید امتحان کنید.ابتدا مطمئن شوید که سیستم های اپل در حال اجرا هستند. می توانید این کار را در اینجا در صفحه وضعیت سیستم شرکت انجام دهید . اگر در کنار فعالسازی دستگاه iOS رنگ سبز می بینید ، خدمات اپل باید به طور عادی کار کند.

اگر نماد سبز رنگی مشاهده کردید و هنوز نمی توانید آن را فعال کنید ، مطمئن شوید که سیم کارت شما به درستی در iPhone شما قرار داده شده است. همچنین مطمئن شوید که از سیم کارت مناسب استفاده می کنید.

اگر هشداری را مشاهده می کنید که می گوید سیم کارت نامعتبر یا بدون سیم کارت است و مطمئن هستید که از سیم کارت مناسب استفاده می کنید ، چند مرحله دیگر را باید انجام دهید:

 • مطمئن شوید که برنامه ای فعال با شرکت مخابراتی بی سیم خود دارید.
 • iPhone خود را به آخرین نسخه iOS به روز کنید.
 • گوشی خود را مجدداً راه اندازی کنید.
 • بروزرسانی تنظیمات شرکت مخابراتی را بررسی کنید. به تنظیمات> عمومی> درباره بروید. اگر به روزرسانی در دسترس است ، پیامی برای انتخاب OK یا Update مشاهده خواهید کرد.

اگر هیچ کدام از این موارد کار نمی کند ، با اپل یا ارائه دهنده خدمات خود تماس بگیرید.

 

چگونه عملکرد iPhone 12 را برطرف کنیم

اگر آیفون ۱۲ ، آیفون ۱۲ مینی ، آیفون ۱۲ پرو یا آیفون ۱۲ پرو مکس شما در حال عقب ماندگی ، یخ زدگی یا قفل شدن است یا با مشکل عملکرد دیگری روبرو شده اید ، لطفاً به لیست رفع اشکال عملکرد ما نگاهی بیندازید .

 

چگونه مشکلات Face ID آیفون ۱۲ را برطرف کنیم

اگر با ویژگی Face ID گوشی خود مشکل دارید ، موارد زیر را می توانید امتحان کنید.ابتدا مطمئن شوید iPhone 12 از آخرین نسخه iOS استفاده می کند .اگر آخرین نسخه iOS 14 را اجرا می کنید و مشکلی مشاهده می کنید ، وارد تنظیمات Face ID خود شوید.

 • به تنظیمات بروید.
 • وارد Face ID و رمز عبور شوید. توجه داشته باشید که برای دسترسی باید رمز عبور خود را وارد کنید (در صورت داشتن کد(

هنگامی که در آنجا هستید ، مطمئن شوید که Face ID روی تلفن شما تنظیم شده است و همه ویژگی هایی که می خواهید از Face ID با آنها استفاده کنید در حال حاضر روشن هستند.اگر در استفاده از صورت برای باز کردن قفل تلفن خود مشکل دارید ، مطمئن شوید که فعالانه به صفحه نگاه می کنید.

اگر دائماً ظاهر خود را تغییر می دهید ، ممکن است لازم باشد ظاهر دیگری به Face ID اضافه کنید. برای تنظیم ظاهر متناوب ، موارد زیر را باید انجام دهید:

 • به تنظیمات بروید.
 • روی Face ID & Passcode ضربه بزنید.
 • روی تنظیم یک ظاهر جایگزین ضربه بزنید.

همچنین باید مطمئن شوید که هیچ زباله ای (خاک ، گرد و غبار و غیره) مانع از راه اندازی دوربین جلوی iPhone 12 شما نشود.اگر هنگام تنظیم Face ID دستگاه شما چهره شما را ثبت نمی کند ، مطمئن شوید که آن را در یک اتاق با نور خوب اسکن می کنید. همچنین ممکن است لازم باشد که آیفون ۱۲ را به چهره خود نزدیک کنید یا سطح آن را بیشتر کنید.

 

چگونه مشکلات داغ شدن آیفون ۱۲ را برطرف کنیم

ما گزارش هایی در مورد داغ شدن مدل های iPhone 12 در حین راه اندازی و هنگام اجرای برنامه ها و سرویس هایی مانند GPS مشاهده کرده ایم. اگر نمی خواهید تلفن خود را به فروشگاه ببرید ، در اینجا چند مورد را امتحان کنید.ابتدا ، کیس خود را بردارید (اگر از آن استفاده می کنید) و ببینید آیا این کمک می کند. همچنین می خواهید تلفن را خاموش و روشن کنید. همچنین می توانید گوشی را در حالت هواپیما قرار دهید.

همچنین می خواهید این راهنما را بررسی کنید تا iPhone خود را در دمای قابل قبول کار کنید . این بسیار مفید خواهد بود ، به خصوص اگر اغلب از iPhone خود در محیط های گرم استفاده می کنید.

 

iOS را کاهش دهید

اگر همه چیز خراب شد و نمی توانید منتظر نسخه بعدی iOS 14 باشید و/یا راه حلی برای خدمات مشتری اپل دریافت نکنید ، می توانید به نسخه قبلی iOS 14 تنزل دهید (در صورتی که گزینه در دسترس). این می تواند به بهبود عملکرد تلفن شما کمک کند.اگر نمی دانید چگونه نرم افزار آیفون را پایین بیاورید ، به راهنمای ما نگاهی بیندازید .

 

بازیابی به عنوان جدید

اگر مشکلات واقعاً بد هستند ، می توانید iPhone 12 خود را به عنوان جدید بازیابی کنید. می توانید این کار را از طریق Finder ، iTunes یا iCloud انجام دهید . این فقط باید به عنوان آخرین راه حل استفاده شود.

شرکت اپل کمپلگس ارائه دهنده خدمات تعمیر مک بوک ، تعمیر اپل تی وی ، تعمیر اپل واچ و تعمیر آیپد می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *