عیب یابی مشکلات رایج ipad

عیب یابی مشکلات رایج ipad
زمان مطالعه مطلب 7 دقیقه

هر کس گاهی اوقات با iPad خود مشکل دارد. در اینجا رایج ترین مشکلاتی وجود دارد که با مراحل آسان برای رفع آنها مواجه شده ایم:
• صفحه iPad یخ زده است
• iPad Wifi کار نمی کند
• iPad به iTunes متصل نمی شود
• iPad شارژ نمی شود
• iPadروشن نمی شود

 

صفحه iPad مسدود شده است

یکی از رایج ترین مشکلات iPad زمانی است که دستگاه یخ می زند. این می تواند ناشی از تضاد برنامه هایی باشد که در حال اجرا هستند یا حافظه خراب را پشت سر می گذارند.
اولین کاری که باید انجام دهید این است که iPad را دوباره خاموش کنید. اگر این کار نمی کند ، سعی کنید iPad خود را با نگه داشتن کلید صفحه اصلی و دکمه خواب/بیدار همزمان تنظیم مجدد کنید.
اگر هنوز یخ زده است ، می توانید iPad خود را به رایانه متصل کرده و از iTunes برای بازگرداندن سیستم عامل استفاده کنید. به یاد داشته باشید ، همیشه باید قبل از بازیابی در iTunes از اطلاعات خود پشتیبان گیری کنید.

 

WiFi کار نمی کند

ابتدا مطمئن شوید که WiFi در منوی تنظیمات iPad شما فعال است. اگر هنوز کار نمی کند ، چند مورد را می توانید امتحان کنید.
۱٫ ابتدا iPad خود را خاموش و روشن کنید.
۲٫ اگر این کار نمی کند ، سعی کنید با نگه داشتن کلید خانه با کلید خواب/بیداری ، تنظیمات دستگاه خود را بازیابی کنید.
۳٫ اگر iPad شما در اتصال به یک شبکه خاص مشکل دارد ، سعی کنید iPad را مجبور کنید آن شبکه را فراموش کند. (تنظیمات نام شبکه را لمس کنید و در صفحه بعدی گزینه “فراموشی” را انتخاب کنید). خاموش و روشن کنید و سپس دوباره وصل کنید.

 

iPad به iTunes متصل نمی شود

۱٫ ابتدا مطمئن شوید که آخرین نسخه iTunes را بر روی رایانه شخصی یا Mac خود نصب کرده اید. برای بررسی بروزرسانی های موجود iTunes در Mac ، به iTunes> Check for Updates بروید. در Windows ، به Help> Check for Updates بروید. در مرحله بعد ما می خواهیم iPad را راه اندازی مجدد کنیم.
۲٫ دستگاه را با نگه داشتن دکمه خواب/بیداری تا نوار لغزنده قرمز ظاهر شود ، خاموش کنید.
۳٫ انگشت خود را روی نوار لغزنده بکشید و iPad پس از چند لحظه خاموش می شود.
۴٫ اگر iPad پاسخ نمی دهد ، می توانیم iPad را با نگه داشتن دکمه خواب/بیداری و نگه داشتن کلید خانه به طور همزمان به مدت ۱۰ ثانیه تنظیم مجدد کنیم.
۵٫ iPad خود را روشن کرده و دوباره وصل کنید.
۶٫ اتصالات USB خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی به کامپیوتر خود متصل شده اید و کابل در وضعیت خوبی است (بدون سیم کشی یا خرابی).
۷٫ در مرحله بعد ، می توانیم اتصال iPad شما را قطع کرده و رایانه را راه اندازی مجدد کنیم.
۸٫ اگر همه این مراحل بالا انجام نشد ، iTunes را حذف کرده و برنامه را در Mac یا رایانه خود مجدداً نصب کنید.

iPad شارژ نمی شود

iPad شارژ نمی شود

در برخی موارد ممکن است متوجه شوید که iPad شما آب مورد نیاز برای شارژ کامل را دریافت نمی کند. رایج ترین مشکل این است که بسیاری از پورت های USB در رایانه های قدیمی قدرت کافی را برای iPad تامین نمی کنند.
در صورت امکان iPad را راه اندازی مجدد کنید و iPad را با کابل برق اصلی و آداپتور به پریز دیواری وصل کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، کابل و آداپتور جایگزین تهیه کنید ، زیرا ممکن است دستگاه شما معیوب یا خراب باشد.
اگر پس از خرید یک آداپتور برق جدید هنوز شارژ نمی شود ، باید با نمایندگی اپل تماس بگیرید زیرا ممکن است iPad سخت افزاری برقی داشته باشد.

 

iPad روشن نمی شود

موارد زیادی وجود دارد که می تواند از روشن شدن iPad شما جلوگیری کند. دو مورد رایج این است که باتری تمام شده است یا دستگاه در حالت تعلیق یخ زده است. اولین کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه را ریست کنید. دکمه خانه و دکمه خواب/بیداری را همزمان به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید. سپس باید لوگوی اپل را ببینید و iPad باید بوت شود و روشن شود. اگر این هنوز هم کار نمی کند ، ممکن است قدرت شما به طور کامل تخلیه شود. باید iPad را با استفاده از آداپتور برق اصلی به پریز برق وصل کنید و ببینید آیا دستگاه روشن می شود یا خیر. در صورت تخلیه کامل ، ممکن است تا ۲۰ دقیقه طول بکشد.

 

پنج مشکل رایج iPad و راه حل آنها

 

هیچ سطحی از رضایت وجود ندارد که بتواند با احساس داشتن یک دستگاه Apple- iPhone ، iPad یا MacBook مطابقت داشته باشد. در میان این موارد ، iPads دارای بالاترین میزان رضایت در مشاغل تبلت هستند. حتی در آن صورت ، نمی توانید این واقعیت را نادیده بگیرید که مشکلات زیادی وجود دارد که هر از چند گاهی در iPad شما ظاهر می شود. در نهایت ، این یک دستگاه فنی دیگر است که اشکالات اجتناب ناپذیر است.
در حالی که برخی از مشکلات ممکن است شما را مجبور به تعمیر iPad خود از یک مرکز خدمات کنند ، بقیه را می توانید به راحتی فوراً در خانه و بدون تخصص فنی حل کنید.

پنج مورد از رایج ترین مشکلات iPad

۱٫ خرابی برنامه به معنای نیاز به تعمیر iPad است

برنامه های کاربردی معمولاً مجموعه ای مشکل ساز هستند. گاهی اوقات ممکن است یک به روزرسانی ناخوشایند روی iPad شما نصب شود و باعث خرابی برنامه های شما شود
در چنین مواردی چه باید کرد؟ برنامه را به طور کامل ببندید! iPad حافظه پنهانی دارد تا برنامه های اخیر یا آخرین برنامه باز شده را سریعتر راه اندازی کند. اگر آیپد جدید را بدون دکمه صفحه اصلی دارید ، فقط انگشت خود را به سمت بالا بکشید و در وسط صفحه مکث کنید. اگر iPad قبلی با دکمه خانه دارید ، روی دکمه خانه دوبار کلیک کنید.
اگر دستگاه iOS 12 دارید ، برنامه هایی را انتخاب کنید که مرتباً خراب می شوند و برای بستن برنامه ، انگشت خود را به سمت بالا بکشید. اگر iOS قبلی دارید ، نماد برنامه خراب را لمس کرده و نگه دارید. وقتی لرزش شروع شد ، دکمه X (ضربدری) را در بالا سمت چپ فشار دهید. با این کار برنامه متوقف می شود و از حافظه پاک می شود.
اگر پاک کردن آن از حافظه کار نمی کند ، بهترین راه بعدی حذف برنامه است.

 

۲٫ مسئله وای فای

آیپد پرو جدید ۲۰۱۸ و آیپد ۵ به اندازه کره نرم کار می کنند. با این حال ، برخی از کاربران مشکلات اتصال Wi-Fi را گزارش کرده اند.در چنین مواردی ، سعی کنید روتر Wi-Fi خود را ریست کنید. آیا مسئله همچنان ادامه دارد؟ سپس سعی کنید iPad را راه اندازی مجدد کنید. این ممکن است به تنظیم مجدد سخت افزار برای تشخیص سیگنال بهتر کمک کند.
اگر بعد از مرحله بالا هنوز با مشکل روبرو هستید ، تنظیمات شبکه خود را بررسی کنید.برای مسائل مربوط به شبکه ، به تنظیمات> Wi-Fi بروید ، روی شبکه ای که می خواهید فراموش کنید ضربه بزنید و “فراموش کردن این شبکه” را فشار دهید. سپس سعی کنید با استفاده از اطلاعات صحیح به همان شبکه متصل شوید.
در صورت عدم موفقیت ، دستگاه را ریست کنید. برای بازنشانی ، از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و سپس به تنظیمات> عمومی> بازنشانی> بازنشانی همه تنظیمات بروید

3. صفحه iPad همچنان یخ می زند

۳٫ صفحه iPad همچنان یخ می زند

اگر صفحه iPad شما در حال یخ زدن است ، ممکن است به دلیل اختلال در نرم افزار یا حافظه خراب باشد.راه حل شماره یک این است که iPad را خاموش کنید و سپس دوباره آن را روشن کنید. می توانید این کار را با فشار دادن و نگه داشتن دکمه پاور انجام دهید. کشویی را برای خاموش کردن بکشید. این سخت افزار را به حالت پیش فرض قبل از خرابی باز می گرداند و در نتیجه حافظه را شستشو می دهد.
صفحه نمایش iPad هنوز کار نمی کند؟؟ iPad را مجدداً راه اندازی کنید دکمه افزایش صدا را یکبار فشار دهید ، دکمه کاهش صدا را فشار داده و رها کنید و سپس دکمه روشن / خاموش را فشار داده و نگه دارید تا دستگاه دوباره راه اندازی شود.اگر صفحه شما هنوز در حال یخ زدن است ، ممکن است یک مشکل واقعی در نمایش باشد ، آن را به دست تعمیرکاران متخصص بسپارید .

 

۴٫ iPad بر روی آرم راه اندازی گیر کرده است

گیر افتادن آیپد در راه اندازی لوگوی اپل می تواند یک مشکل کاملاً متفاوت باشد. این مشکل می تواند ناشی از مسائل متعدد در سیستم نرم افزار بوت باشد.در چنین مواردی ، سیستم نرم افزاری iPad را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. اما هشدار داده شود که ممکن است این اطلاعات iPad شما را حذف کند ، بنابراین مطمئن شوید که ابتدا یک نسخه پشتیبان تهیه می کنید. سپس سعی کنید آن را چند بار قبل از انتخاب این مسیر روشن و خاموش کنید.
برای تنظیم مجدد ، دکمه افزایش صدا ، کاهش صدا و همچنین دکمه پاور بالا/سمت را پی در پی فشار دهید. دکمه روشن / خاموش را نگه دارید تا اتصال تصویر iTunes را مشاهده کنید. آن را از طریق کابل برق به رایانه یا iTunes Mac خود وصل کنید و دستورالعمل های iTunes را دنبال کنید.

 

۵٫ iTunes iPad را تشخیص نمی دهد

وقتی iTunes iPad را تشخیص نمی دهد ، ممکن است موضوع از iTunes یا از iPad ناشی شود.پیش بروید و نرم افزار را به روز کنید. در Mac ، به منوی Apple> System Preferences> Software Update بروید. در رایانه شخصی ، iTunes را باز کنید و Help> Check for Updates را انتخاب کنید.اگر هنوز iPad را نتوانست تشخیص دهد ، سعی کنید iPad را یکبار راه اندازی مجدد کنید.
با کابل برق و پورت USB دیگر بررسی کنید. در صورت عدم کار ، iTunes خود را حذف کرده و آخرین نسخه iTunes را بارگیری کنید.اکثر مشکلات iPad را می توان با روشهای عیب یابی متداول مانند خاموش کردن ، راه اندازی مجدد و بازنشانی حل کرد. در مواقعی که هیچ یک از این روش ها جواب نمی دهد ، با متخصصان تماس بگیرید.
شرکت اپل کمپلکس ارائه دهنده خدمات تعمیرات از جمله  تعمیر اپل تی وی ، تعمیر اپل واچ ، تعمیر مک بوک و تعمیر آیپد و تعمیر آل این وان اپل و تعمیر گوشی آیفون می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *