نحوه تنظیم فیس آیدی آیفون با ماسک

نحوه تنظیم فیس آیدی آیفون با ماسک
زمان مطالعه مطلب 8 دقیقه

استفاده از ماسک به لطف ویروس کرونا در سراسر جهان رایج شده است و همچنان باید برای جلوگیری از انتشار این ویروس از ماسک استفاده کرد. با این حال، پوشیدن ماسک مشکلی را به همراه دارد: افرادی که ماسک می زنند متوجه می شوند که نمی توانند به راحتی قفل آیفون خود را باز کنند.یکی از مشکلات استفاده از ماسک – به غیر از درد گوش ناشی از بند های ماسک این است که در صورت تکیه بر فیس آیدی، باز کردن قفل آیفون شما را دشوار می کند. این یک مشکل برای همه کاربران آیفون از iPhone X  به بعد است، زیرا نسل‌های جدید به جای تشخیص اثر انگشت به تشخیص چهره تکیه می‌کنندبه‌روزرسانی iOS (iOS 13.5) در آوریل ۲۰۲۰ ارائه شد که به این معنی بود که کاربران می‌توانستند به سرعت روی آیفون انگشت خود را به سمت بالا بکشند تا نیاز به فیس آیدی را نادیده بگیرند و در عوض با استفاده از رمز عبور قفل را باز کنند، اما ناامیدی از استفاده از فیس آیدی با ماسک برطرف نشده است.اگر نمی خواهید هر بار که نیاز به باز کردن قفل آیفون خود در حین استفاده از ماسک دارید، رمز عبور خود را وارد کنید، گزینه جدیدی در iOS 14.5 معرفی شده است که به این معنی است که می توانید قفل آیفون خود را در حالی که ماسک دارید باز کنید. تنها شرط لازم این است که به یک اپل واچ با سیستم عامل watchOS 7.4  نیاز دارید.در زیر مراحلی را که برای تنظیم باز کردن قفل آیفون با اپل واچ باید طی کنید، انجام خواهیم داد. همچنین اگر بخواهید قفل آیفون خود را از طریق باز شدن فیس آیدی آیفون با اپل واچ و یا در حالی که ماسک دارید باز کنید و اپل واچ ندارید و پاسخ به این سوال که چرا فیس ایدی آیفون باز نمی شود، گزینه های شما را بررسی خواهیم کرد.

 

 

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

این ویژگی جدید در iOS 14.5 است که به شما امکان می دهد قفل آیفون خود را در حالی که ماسک و اپل واچ دارید باز کنید.

 

آنچه شما نیاز خواهید داشت

 • برای استفاده از قفل آیفون جدید با قابلیت اپل واچ، بدیهی است که به یک ساعت اپل نیاز دارید. این ساعت باید از WatchOS 7.4 (که در ۲۶ آوریل راه اندازی شد) اجرا شود.
 • اپل واچ باید روی مچ شما باشد و قفل آن باز باشد.
 • علاوه بر این، باید یک رمز عبور در آیفون خود فعال داشته باشید (اگر رمز عبور ندارید، به Settings > Passcode > Turn Passcode on بروید .
 • همچنین باید Wrist Detection را روشن کنید.
 • آیفون شما باید iOS 14.5 را اجرا کند.

 

چگونه قفل آیفون را با اپل واچ باز کنیم

باید قابلیت Unlock with Apple Watch را در آیفون خود روشن کنید.

 • Settings را باز کنید
 • به قسمت Face ID & Passcode بروید
 • رمز عبور خود را وارد کنید
 • Unlock with Apple Watch را انتخاب کنید

 

اگر ساعت شما به‌روز نباشد، اخطاری « Software Update Required » را مشاهده خواهید کرد.اکنون، تا زمانی که ساعت شما روی مچ دست شما باشد و زمانی که می‌خواهید قفل آیفون خود را با  فیس آیدی باز کنید، قفل آن باز است و آیفون شما تشخیص می‌دهد که ماسک دارید، به طور خودکار قفل آن باز می‌شود.پیامی بر روی ساعت شما ظاهر می شود که به شما هشدار می دهد قفل آیفون شما باز است و نشان می دهد که می توانید دوباره آن را قفل کنید.

این یک ویژگی جدید عالی است تا زمانی که ساعت دارید. هر چند معایب دیگر نیز وجود دارد. اگر امیدوار بودید این بدان معناست که برای استفاده از Apple Pay در فروشگاه ها مجبور نیستید رمز عبور خود را وارد کنید، ناامید خواهید شد: این روش قفل آیفون شما را باز می کند اما محدودیت هایی برای کارهایی که می توانید با آن در آن حالت انجام دهید وجود دارد – و یکی از کارهایی که نمی توانید انجام دهید این است که با استفاده از Apple Pay پرداخت کنید. مطمئناً اگر ساعت دارید، کار معقول این است که با استفاده از Apple Pay در ساعت خود پرداخت کنید.هنگامی که قفل آیفون خود را به این روش باز می کنید، نمی توانید به برنامه هایی که باید به طور ایمن باز شوند، مانند برنامه بانکی خود، دسترسی پیدا کنید. در این صورت باید از فیس آیدی بدون ماسک استفاده کنید یا رمز عبور خود را وارد کنید.

اپل چند ویژگی امنیتی دیگر را برای این سرویس پیاده سازی کرده است. به عنوان مثال فیس آیدی در واقع هنوز ناحیه چشم شما را اسکن می کند و آیفون و ساعت شما باید نزدیک به هم باشند. و البته شما همچنین یک ضربه می زنید و آن پیام را در ساعت خود می بینید که به شما امکان می دهد دوباره آیفون خود را قفل کنید.اگر اپل واچ داشته باشید همه اینها عالی است، اما اگر بخواهید هنگام استفاده از ماسک قفل آیفون خود را باز کنید و آن را نداشته باشید چه؟

 

نحوه خاموش کردن فیس آیدی

یکی از گزینه ها این است که به سادگی فیس آیدی را به عنوان وسیله ای برای باز کردن قفل آیفون خود خاموش کنید.

 

 • به Settings بروید
 • به قسمت Face ID & Passcode بروید
 • رمز عبور خود را وارد کنید
 • اکنون می توانید اسلایدرهای کنار گزینه های قفل آیفون و غیره را از حالت انتخاب خارج کنید.

 

اکنون آیفون شما هر بار که نیاز به باز کردن قفل یا شناسایی خود برای Apple Pay و غیره داشته باشید، به یک رمز عبور نیاز دارد.

چگونه آیفون را برای باز کردن قفل با ماسک تنظیم کنیم

چگونه آیفون را برای باز کردن قفل با ماسک تنظیم کنیم

در اینجا ترفندهایی را به اشتراک می گذاریم که به شما امکان می دهد تشخیص چهره را در آیفون خود تنظیم کنید تا حتی در صورتی که صورت شما نیمه پوشانده شده با ماسک باشد، شما را بشناسد. قبل از انجام مراحل، لطفاً توجه داشته باشید که باید چندین بار این کار را امتحان کنیم تا زمانی که بتوانیم تشخیص چهره قابل اعتماد را تنظیم کنیم، اما این امکان وجود دارد.

 

روش ۱:

 1. ماسک صورت خود را از وسط تا کنید و دو کش آن را به گوش خود متصل کنید، ماسک را با یک دست در صورت خود بگیرید تا دقیقا از وسط آن را بپوشاند.
 2. در آیفون خود به Settings > Face ID بروید و رمز عبور را وارد کنید.
 3. گزینه Set Up an Alternative Appearance را انتخاب کنید. (اگر قبلاً یک ظاهر جایگزین تنظیم کرده اید، این گزینه را نخواهید داشت. باید فیس آیدی خود را ریست کنید و دوباره آن را تنظیم کنید.)
 4. از شما دعوت خواهد شد تا فیس آیدیُ را تنظیم کنید. ممکن است هشداری مبنی بر پوشاندن صورت خود مشاهده کنید، اما طبق تجربه ما پس از چند بار تلاش، این پیام ناپدید می شود.
 5. مراحل روی صفحه را دنبال کنید تا دوربین True Depth اندازه گیری کند و دایره ظاهر شود و شما را راهنمایی کند تا صورت خود را به صورت دایره ای بچرخانید.
 6. صبر کنید تا اولین اسکن صورت شما انجام شود.
 7. قبل از اینکه دوربین True Depth شروع به اسکن دوم کند ماسک را بردارید و طرف دیگر صورت شما را بپوشاند.
 8. پس از اتمام اسکن دوم، باید بتوانید قفل آیفون خود را در حالی که ماسک دارید باز کنید.

 

روش ۲:

اگر روش قبل برای شما جوابگو نبود، توصیه ما این است که فیس آیدی خود را بازنشانی کنید و دوباره شروع کنید، اما این بار اولین اسکن فیس آیدی خود را در حالی که ماسک را در یک طرف صورت خود نگه داشته اید، ایجاد کنید.سپس در حالی که ماسک را در سمت دیگر صورت خود نگه داشته اید، گزینه Alternative Appearance را ایجاد کنید.وقتی از روش دوم استفاده کردیم – شامل ایجاد فیس آیدی از ابتدا در حالی که صورت خود را از یک طرف می پوشاندیم و سپس صورت خود را از طرف دیگر برای انجام گزینه جایگزین می پوشانیم – متوجه شدیم که فیس آیدی می تواند قفل آیفون ما را باز کند در حالی که ما ماسک زده بودند

وقتی از روش اول استفاده کردیم – فقط گزینه Alternative Appearance را با ماسک ایجاد کردیم – متوجه شدیم که دقت کمتری دارد. در صورتی که نوک بینی قابل مشاهده باشد، کار می کند – اگر بینی کاملاً پوشیده شده بود، متوجه شدیم که چندان درست کار نخواهد کرد.

 

چگونه فیس آیدی را سریعتر کنیم

چند راه وجود دارد که از طریق آنها می توانید فیس آیدی را افزایش دهید. ممکن است بخواهید این کار را انجام دهید اگر متوجه شدید که باز کردن قفل آیفون شما زمان زیادی طول می کشد یا از سرویسی مانند Apple Pay از زمان تغییر به فیس آیدی از Touch ID استفاده کنید.

 • Raise to Wake را در تنظیمات روشن کنید – این بدان معناست که برای بیدار کردن گوشی در حین باز کردن قفل، نیازی به کشیدن انگشت یا ضربه زدن روی صفحه نمایش ندارید. به Settings > Display & Brightness > بروید و نوار لغزنده کنار Raise to Wake را سبز کنید.
 • attention detection را غیرفعال کنید – همانطور که در بالا توضیح دادیم، اگر مستقیماً به آن نگاه نکنید، فیس آیدی به طور پیش‌فرض قفل آیفون شما را باز نمی‌کند. این یک ویژگی ایمنی است که باعث می ‌شود کسی نتواند قفل گوشی شما را در حالی که خواب یا بیهوش بودید باز کند. یا فقط با نگه داشتن آن روی صورت خود. به Settings > Face ID & Passcode > Require Attention for Face ID بروید و نوار لغزنده را از سبز تغییر دهید.

 

اگر فیس آیدی کار نمی کند چه باید کرد

فیس آیدی به اندازه کافی پیچیده است که ریش، عینک، کلاه و موارد دیگر را می بیند و همچنان شما را می شناسد.با این حال، اگر فیس آیدی نتواند قفل گوشی شما را باز کند، ممکن است به چند دلیل باشد:

 

 • اگر درصد باتری شما کمتر از ۱۰ درصد باشد، فیس آیدی کار نخواهد کرد.
 • ممکن است به تازگی آیفون خود را مجددا راه اندازی کرده باشید (همیشه از شما خواسته می شود رمز عبور خود را اولین باری که قفل گوشی را باز می کنید پس از تنظیم مجدد وارد کنید).
 • اگر بعد از ۴۸ ساعت قفل آیفون خود را باز نکرده اید، باید رمز عبور خود را وارد کنید.
 • اگر در شش روز و نیم گذشته از رمز عبور استفاده نکرده‌اید و فیس آیدی دستگاه را در ۴ ساعت گذشته باز نکرده است، باید از رمز عبور استفاده کنید.
 • اگر شما (یا شخص دیگری) از Find My iPhone برای قفل کردن آیفون خود استفاده کرده اید، نمی توانید آن را با فیس آیدی باز کنید.
 • اگر از Emergency SOS با فشار دادن و نگه داشتن همزمان دکمه صدا و دکمه کناری به مدت ۲ ثانیه استفاده می‌کنید، آیفون X با فیس آیدی باز نمی‌شود (احتمالاً این کار به این دلیل است که قاتل‌ها شما را مجبور به باز کردن قفل آیفون با نگاه کردن به آن نکنید).
 • چند دلیل دیگر وجود دارد که ممکن است برای اولین بار فیس آیدی کار نکند:

 

 • مطمئن شوید که قسمتی از صورت خود را نمی پوشانید – ممکن است لازم باشد عینک آفتابی یا کلاه و روسری را بردارید. شاید شما سعی می‌کردید قفل گوشی را باز کنید و نیمی از صورتتان در بالش پنهان شده بود (اولین کاری که همه ما صبح از خواب بیدار می‌شویم).
 • وقتی صحبت از بالش شد، کاربرانی که گزارش داده‌اند فیس آیدی در رختخواب کار نمی‌کند، مشکل خود را با نگه داشتن آیفون کمی دورتر از صورت خود حل می‌کنند. به نظر می رسد این یک مشکل رایج است.
 • بررسی کنید که آیا آخرین نسخه iOS را اجرا می کنید.
 • اگر فیس آیدی کار نکرد، فوراً از شما خواسته می‌شود که رمز عبور خود را وارد کنید، که به آیفون X شما تأیید می‌کند که شما یک کلاهبردار نیستید. به این معنی فیس آیدی می‌تواند کمی بیشتر در مورد ظاهر شما بیاموزد، به طوری که دفعه بعد که سعی می‌کنید قفل آیفون X خود را باز کنید، امیدواریم کمی بهتر شما را بشناسد. با گذشت زمان شما باید خطاهای های کمتری داشته باشید و فیس آیدی باید بهتر شما را بشناسد.
 • اگر شخص دیگری گذرواژه شما را وارد کند، فیس آیدی Face ID نباید فریب داده شود تا داده ‌های خود را با ویژگی‌های خود تطبیق دهد – مگر اینکه شبیه شما باشد. اگر یک خواهر و برادر دوقلو یا شبیه به هم دارید که پس از باز کردن قفل آیفون، رمز عبور شما را وارد می‌کند، ممکن است اطلاعات فیس آیدی روی شما به‌روزرسانی شود تا شامل آن‌ها شود، حتی ممکن است به آنها اجازه دهد قفل آیفون شما را هم باز کنند – این دقیقاً همینطور است. چه اتفاقی افتاد که ما این را با چند دوست دوقلو همسان آزمایش کردیم.

شرکت اپل کمپلکس ارائه دهنده خدمات تعمیرات از جمله تعمیر آل این وان اپل ، تعمیر اپل تی وی ، تعمیر مک بوک ، تعمیر آیپد و تعمیر اپل واچ می باشد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *